Wzorniki.eu
Kategorie blog
Sprawdź Promocje
Monitor EIZO FlexScan EV2795-BK
Monitor EIZO FlexScan EV2795-BK

2 999,00 zł

Cena regularna: 3 869,00 zł

Najniższa cena: 3 869,00 zł
szt.
Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Chmura tagów
Nowe produkty do zarządzania barwą od Calibrite
Nowe produkty od Calibrite

Nowe produkty do zarządzania barwą od Calibrite

Pragnieniem każdego fotografa jest oczywiście jak najwierniejsze odwzorowanie kolorów rzeczywistego obrazu na zdjęciu. Należy jednak pamiętać, iż w tym przypadku kluczową rolę gra nie tylko optymalne oświetlenie scenerii oraz wysokiej jakości sprzęt fotograficzny. Najistotniejsze jest tutaj mianowicie odpowiednie wykonanie i zachowanie procesu, jakim jest zarządzanie barwą. Do najczęstszych powodów nieprawidłowego odzwierciedlania tonów przez aparat jest matryca, która często nieprawidłowego konwertuje sygnał, co prowadzi do zniekształceń obrazu. Drugą przyczyną takiego zjawiska jest również budowa obiektywu aparatu. Chodzi tutaj mianowicie o soczewki, posiadające zdolność do generowania zniekształceń kolorystycznych. Jeśli chodzi o stopień wiernego odzwierciedlania kolorów rzeczywistych, kolejnym powodem są także rozmaite filtry, wbudowane w system aparatu. Niekorzystny efekt potęgują również kolejne urządzenia, które nie zostały poddane kalibracji, takie jak wyświetlający fotografię monitor czy drukarka.

calibrite gdzie kupić

 

I tu z pomocą przychodzi firma Calibrite. Spadkobierca rozwiązań X-Rite, produktów do zarządzania barwą, w tym kalibracji monitorów, profilowania rzutników, profilowania drukarek i aparatów cyfrowych a także producent wzorców kolorystycznych z rodziny ColorChecker do zastosowań w fotografii i edycji wideo. Calibrite od ponad roku stale rozwija swoją linię produktową, aktualizuje oprogramowanie i wprowadza nowe rozwiązania. Dziś, oferta Calibrite powiększa się o dwa zupełnie nowe produkty i jeden zestaw.

ColorChecker Passport DUO

Absolutny hit tej jesieni, wzorzec łączący większość walorów tablic kolorystycznych ColorChecker Passport Photo oraz Passport Video. Połączenie wzorców, oprogramowania Camera Calibration, wtyczki Lightroom® i kompatybilności z popularnymi programami do montażu filmowego sprawia, że ColorChecker Passport DUO jest naszym najbardziej wszechstronnym produktem. Zapewnia profesjonalną kontrolę kolorów i obrazu oraz dopasowanie aparatów i kamer w sesji foto lub filmowej. Teraz jeden ColorChecker Passport spełni oczekiwania użytkowników hybrydowych, dla szybszego uzyskania właściwego balansu kolorów oraz spójnego i neutralnego punktu bieli. Pozwala to na skrócenie czasu edycji i skupienie się na pracy twórczej. Nowe i udoskonalone etui ochronne umożliwia oznaczenie Passport DUO, poprzez personalizację tego praktycznego narzędzia.

Kieszonkowych rozmiarów ColorChecker Passport DUO jest gotowy na każde wyzwanie związane ze sesją fotograficzną lub filmowaniem. Mierzący zaledwie 12,5 x 9 cm ColorChecker Passport DUO można zabrać ze sobą w dowolne miejsce i wykorzystać w każdej sytuacji.

colorchecker passport duo

Wzorzec ColorChecker Passport Photo DUO to niezastąpione narzędzie, które pomaga lepiej uchwycić naturalne kolory oraz zapewnia możliwie najdokładniejszy obraz od ujęcia, po edycję. Zanim rozpoczniesz proces kreatywnego color gradingu, wybierz najbardziej neutralny obraz, nawet gdy korzystasz z wielu aparatów/kamer.

Sztuka kontroli obrazu polega na uzyskaniu tych samych kolorów na każdym etapie pracy, od wejścia, po wyjście, czyli efekt końcowy. Oznacza to, że aparat i kamera przechwytuje naturalne kolory, Twój monitor wyświetla je w prawidłowy sposób, a wydruk lub finalny render jest zgodny jest z Twoją wizją i tym, co widzisz na ekranie.

 

ColorChecker Passport DUO w skrócie:

 • Wzorzec klasyczny - Sfotografowanie zgodnego z przemysłowym standardem wzorca ColorChecker Classic to ważny krok do uzyskania spójnych i przewidywalnych kolorów podczas sesji zdjęciowej. Użycie go w połączeniu z oprogramowaniem Camera Calibration umożliwia tworzenie profili DNG/ICC, uwzględniających panujące warunki oświetleniowe, a tym samym osiągnięcie spójności, przewidywalności oraz powtarzalności kolorów na każdym zdjęciu w sesji i z każdego użytego aparatu.
 • Wzorzec balansu bieli - Precyzyjne ustawienie balansu bieli na starcie to naturalne kolory i doskonały punkt odniesienia w dalszej obróbce. Wzorzec zapewnia neutralny odnośnik w każdych warunkach oświetleniowych i odbija światło równomiernie w całym spektrum widzialnym. Tworząc w aparacie niestandardowy profil balansu bieli, można prawidłowo zrekompensować różne scenariusze światła zastanego.
 • Wzorzec kolorów wideo - Zaprojektowany specjalnie z myślą o współczesnej produkcji wideo. Wzorzec zawiera cztery rzędy barwnych pól do przechwytywania i edycji, stanowiąc potężne narzędzie do szybkiej korekcji kolorystycznej. Kolory chromatyczne: sześć pól zaprojektowanych specjalnie, aby dopasować osie koloru na wektroskopie Odcienie skóry: szereg pól dedykowanych odcieniom skóry od jasnego do ciemnego do sprawdzenia i korekty względem osi barw skóry
 • Wzorzec skali szarości - Ulepszony wzorzec dla osiągnięcia idealnej ekspozycji w produkcji wideo. Wzorzec balansu szarości zawiera trzy pola – biel, szarość o wartości 40 IRE oraz wzorcową czerń o wysokim połysku. Wzorzec umożliwia: - Dopasować ekspozycję balans kolorów i kontrast z wielu kamer - Sprawia, że półtony takie, jak odcienie skóry zostaną dokładnie zapisane
 • Oprogramowanie do kalibracji - Aplikacja do samodzielnego tworzenia profili DNG oraz ICC dla kombinacji aparat / obiektyw / oświetlenie.
 • Wtyczka Lightroom® - Twórz własne profile aparatu bezpośrednio w programie Adobe® Lightroom®.
 • Ochronne etui - Praktyczne etui umożliwia ustawienie wzorca w dowolnej pozycji, dzięki czemu będzie dobrze widoczny w każdym kadrze. W zestawie znajduje się również poręczna smycz.

ColorChecker Passport DUO obsługiwany przez programy firm trzecich:

 • Każdy program do montażu filmowego posiadający narzędzia do korekty balansu bieli lub wektoroskop lub RGB parade lub monitor waveform.
 • Adobe Photoshop oraz Adobe Lightroom przez bezpłatny plugin
 • Hasselblad Phocus
 • Black Magic DaVinci Resolve – tryb korekty manualny lub automatyczny
 • 3D LUT Creator
 • DxO Photolab 4

 

Szczegółowy opis ColorChecker Passport DUO w naszym sklepie: https://wzorniki.eu/calibrite-colorchecker-passport-duo

 

ColorChecker Display Pro + ColorChecker Classic Mini

Ten zestaw łączy w sobie moc jednego z najlepszych kalibratorów do monitorów i projektorów jakim jest ColorChecker Display Pro oraz wzorca ColorChecker Classic w wersji Mini. Wzorzec ColorChecker jest dokładnie tym samym wzorcem, który jest dostępny w Passport Photo i od teraz w Passport DUO. Różnica jest taka, że w passporcie wzorzec jest przyklejony do plastikowej obudowy, a tu dodawany jest jako osobny produkt. 

Wzorzec ColorChecker Classic Mini to doskonałe narzędzie do całościowych korekt w oparciu o precyzyjne informacje kolorystyczne. Jeśli robisz dużo zdjęć w danej sesji, które wymagają takiej samej korekty kolorystycznej, zdajesz sobie sprawę, że edycja kilku z nich i zastosowanie naniesionych zmian na pozostałe obrazy, może skutkować zmianą kolorów, których nie zamierzałeś zmieniać. Ujęcie wzorca ColorChecker Classic w tych samych warunkach oświetleniowych co zdjęcia w sesji, będzie stanowić punkt odniesienia. Dzięki temu można zaobserwować jak naniesione zmiany wpłyną na resztę zdjęć, zanim zostaną wprowadzone w życie.

Najbardziej wymagający specjaliści pracujący z barwą wiedzą doskonale, że skalibrowany i sprofilowany monitor jest elementem krytycznym przy obróbce zdjęć w środowisku cyfrowym. Chcielibyśmy uniknąć sytuacji, gdy po spędzeniu wielu godzin na edycji zdjęć lub materiału wideo stwierdzamy, że monitor nieprawidłowo odwzorowuje pliki cyfrowe. Obraz wyświetlany przez monitor, urządzenie mobilne czy projektor musi odpowiadać zawartości Twoich cyfrowych plików, inaczej nigdy nie będziesz zadowolony z wyniku, bez względu na ilość czasu poświęconego na jego doskonalenie.

Calibrite ColorChecker Display Pro, dostarczany przez X-Rite cechuje zestaw zaawansowanych technologicznie filtrów i systemów optycznych, niezwykle wysoka szybkość pomiaru oraz bezkonkurencyjna precyzja barw uzyskiwana na wszystkich nowoczesnych wyświetlaczach, włączając LED, szeroko-gamutowe LCD oraz urządzenia mobilne. Calibrite Display Pro posiada kalibrację spektralną, co umożliwia obsługę przyszłych technologii wyświetlania. Ultranowoczesny, elegancki i ergonomiczny design łączy w kompaktowej obudowie trzy główne funkcje: pomiar światła zastanego, profilowanie monitorów, urządzeń mobilnych i projektorów. Urządzenie to jest w pełni zintegrowane, więc ryzyko zgubienia jakiejkolwiek ważnej części jest wykluczone.

Kalibrator ColorChecker Display Pro wraz z wzorce ColorChecker Classic Mini to doskonały zestaw, który zapewni spójność kolorystyczną aparatu cyfrowego i monitora.

ColorChecker Display Pro + ColorChecker Classic Mini

Powyższy zestaw dostępny jest od ręki w naszym sklepie pod tym adresem: https://wzorniki.eu/calibrite-colorchecker-passport-photo-2

 

ColorChecker Folio

Trzecia z nowości od Calibrite. ColorChecker Folio to etui na dwa duże wzorce ColorChecker. Zapewnia świetną trwałość i ochronę kart w stanie zamkniętym lub w trakcie użytkowania w czasie sesji zdjęciowej. Etui składa się z poliestrowej części zewnętrznej 1000 Denier Polyester i nylonowej części 210 Denier, zapewniając doskonałą ochronę wzorcom.

colorchecker folio etui

Więcej szczegółów oraz specyfikacja techniczna dostępna na naszej stronie tutaj: https://wzorniki.eu/calibrite-colorchecker-folio-case-etui

 

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższe rozwiązania przyczynią się do zapanowania i usprawnienia pracy z kolorami. Urządzenia ColorChecker w sposób prosty i skuteczny umozliwiają sprofilowania aparatu i monitora, a wszystko to po to aby zagwarantować najbardziej realistyczne efekty wizualne na zdjęciach i w filmie. Procesy te są w zupełności bezpieczne, gdyż nie wymaga ingerencji w oprogramowanie sprzętu, a jedynie wykonaną fotografię.

Życzymy owocnej pracy!

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze lub masz pytania? Zadzwoń, porozmawiamy! +48 22 784 71 82 oraz +48 501 867 550

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl