Wzorniki.eu
Profesjonalny monitor 4K UHD
Monitor NEC Multisync EA271U-BK ColorTuned | skalibrowany
Monitor NEC Multisync EA271U-BK ColorTuned | skalibrowany

3 399,00 zł

Cena regularna: 3 899,00 zł

Najniższa cena: 3 899,00 zł
szt.
Sprawdź Promocje
Wzornik COLOR CMYK BASIC niepowlekany - 2240 kolorów CMYK
Wzornik COLOR CMYK BASIC niepowlekany - 2240 kolorów CMYK

229,00 zł

Cena regularna: 269,00 zł

Najniższa cena: 269,00 zł
szt.
Producenci
Calibrite ColorChecker Passport Video 2 + karta SD 64GB
Dostępność: w magazynie sklepu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 625,00 zł 625.00
ilość szt.
Ocena: 5 (Ilość ocen: 0)
Producent: Calibrite
Kod produktu: CCPPV2

Opis

Karta SD 64GB SanDisk Gratis przy zakupie wzorca Calibrite Colorchecker
 

Postępuj zgodnie z instrukcją poniżej aby otrzymać kartę SD 64GB firmy SanDisk GRATIS!

 1. Kup oznaczony wzorzec ColorChecker do 15 lipca 2024r. (liczy się data sprzedaży)
 2. Zarejestruj zakup najpóźniej do 15 sierpnia 2024r. na stronie organizatora promocji: https://calibrite.com/pl/sd-promo-redemption-form-24/
 3. Kartę otrzymasz pocztą po rozpatrzeniu wniosku do 14 dni roboczych

Zapoznaj się z regulaminem promocji: https://calibrite.com/pl/sd-promo-terms-and-conditions-24/

 

Calibrite ColorChecker Passport Video 2

Calibrite ColorChecker Passport Video 2 umożliwia kontrolowanie kolorów od pierwszego ujęcia do edycji, zarówno w fotografii, jak i filmie.

colorchecker passport video 2

Dla kogo jest ColorChecker Passport Video 2?

Passport Video 2 to wysokiej klasy narzędzie dla profesjonalnych fotografów i filmowców. Idealne dla twórców poszukujących wierności kolorów i elastyczności.

ColorChecker Passport Video 2 zawiera cztery wzorce:

 • Pierwszym z nich jest 24-polowy ColorChecker Classic, którego używa się podczas tworzenia profili aparatów dla zdjęć wykonanych w RAW.
 • Drugim jest wzorzec szarości do ustawiania balansu bieli.
 • Pozostałymi są dwa wzorce wideo, wykorzystywane z monitorem waveform, wektroskopem i narzędziem parady RGB.
 • Wszystkie wzorce zawarte są w jednym wytrzymałym i kompaktowym etui ochronnym.

calibrite colorchecker passport video 2

ColorcChecker Passport Video 2 - Photo i Video w jednym!

ColorChecker Passport Video 2 to wszechstronny produkt. Łączy wzorce z oprogramowaniem Camera Calibration i wtyczką Lightroom®. Jest też kompatybilny z programami do montażu filmowego. Narzędzie to umożliwia precyzyjną kontrolę kolorów i obrazu. Ułatwia dopasowanie aparatu i kamery, zarówno podczas zdjęć, jak i filmowania. Używając Passport Video 2, możesz skupić się na twórczości, skracając czas edycji. Spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Umożliwia szybkie osiągnięcie odpowiedniego balansu kolorów oraz spójnego punktu bieli, co jest kluczowe dla użytkowników hybrydowych.

ColorChecker Passport Video 2, o rozmiarach kieszonkowych, sprosta każdemu wyzwaniu podczas sesji zdjęciowej lub filmowania. Małe wymiary, 12,5 x 9 cm, pozwalają zabrać go wszędzie i użyć w każdych warunkach.

ColorChecker Passport Video 2 w skrócie:

 • Wzorzec klasyczny - Branżowy standard przemysłowy, 24-polowy klasyczny wzorzec służący do tworzenia profili aparatów oraz wizualnej oceny i weryfikacji kolorów.
 • Wzorzec balansu bieli - Koryguj balans bieli dla całej serii zdjęć, eliminując konieczność korygowania każdego zdjęcia z osobna później. W przypadku filmowania wzorzec ten eliminuje konieczność późniejszego korygowania balansu bieli dla pojedynczych klipów.
 • Wzorzec kolorów wideo - Zawiera sześć chromatycznych pól zaprojektowanych dla produkcji wideo, sześć pól z odcieniami skóry, sześć pól z balansem szarości oraz sześć pól dla świateł i cieni (w tym pole czerni o wysokim połysku) dla osiągnięcia idealnego balansu kolorystycznego.
 • Wzorzec skali szarości - 3-stopniowy wzorzec skali szarości, który zawiera biel, średnią szarość o wartości 40 IRE oraz wzorcową czerń.
 • Oprogramowanie do kalibracji - Aplikacja do samodzielnego tworzenia profili DNG oraz ICC dla kombinacji aparat / obiektyw / oświetlenie.
 • Wtyczka Lightroom® - Twórz własne profile aparatu bezpośrednio w programie Adobe® Lightroom®.
 • Ochronne etui - Praktyczne etui umożliwia ustawienie wzorca w dowolnej pozycji, dzięki czemu będzie dobrze widoczny w każdym kadrze. W zestawie znajduje się również poręczna smycz.

Obsługa ColorChecker Passport Video 2 przez oprogramowanie innych firm:

 • Każdy program do montażu filmowego posiadający narzędzia do korekty balansu bieli lub wektoroskop lub RGB parade lub monitor waveform.
 • Adobe Photoshop oraz Adobe Lightroom przez bezpłatny plugin
 • Hasselblad Phocus
 • Black Magic DaVinci Resolve – tryb korekty manualny lub automatyczny
 • 3D LUT Creator
 • DxO Photolab 4

passport video 2 zdjęcia i film razem

 

Do czego służy ColorChecker Passport Video 2?

ColorChecker Passport Video 2 to klucz do naturalnych kolorów i precyzyjnego obrazu, od ujęcia do edycji. Umożliwia neutralny start przed color gradingiem, niezależnie od liczby używanych kamer. Kontrola obrazu to zachowanie spójności kolorów na każdym etapie: od uchwycenia przez aparat, przez wyświetlanie na monitorze, aż po finalny wydruk lub render. Zapewnia, by efekt końcowy był wierny Twojej wizji i temu, co obserwujesz na ekranie.

Które wzorce kolorystyczne znajdują się w ColorChecker Passport Video 2?

Passport Video 2 to wszechstronne narzędzie dla twórców, które oszczędza czas i zapewnia jednolity, neutralny start, przyspieszając osiągnięcie celu. W połączeniu z kalibracją monitorów Calibrite minimalizuje błędy i poprawki. Niezastąpione zarówno w studio, jak i w terenie, DUO staje się kluczowym elementem procesu produkcji i edycji.

Wzorzec klasyczny

 • Zdjęcie wzorca ColorChecker Classic to kluczowy etap dla uzyskania jednolitych kolorów w fotografii. Jego połączenie z oprogramowaniem Camera Calibration pozwala tworzyć profile DNG/ICC, które dostosowują się do światła, zapewniając spójność i powtarzalność barw. Ten 24-polowy wzorzec umożliwia też wizualne porównanie kolorów. Włączając go do sesji, a następnie używając zdjęcia wzorca jako punktu odniesienia w edycji, można precyzyjnie korygować kolory. Każde pole reprezentuje realistyczne barwy, takie jak niebo czy skóra, i jest pigmentowane indywidualnie, by osiągnąć czyste i nasycone kolory.

Wzorzec balansu bieli

 • Ustawienie balansu bieli na początku gwarantuje naturalne kolory i stanowi solidną bazę do dalszej edycji. Wzorzec oferuje neutralne odniesienie bez względu na oświetlenie, równomiernie odbijając światło przez całe spektrum. Tworzenie w kamerze niestandardowego profilu balansu bieli pozwala skutecznie dostosować się do zmieniających się warunków oświetleniowych.
 • Wzorzec umożliwia wyeliminowanie niepożądanych odcieni, poprawia jakość kolorów na ekranie aparatu i ułatwia obróbkę zdjęć, ograniczając potrzebę indywidualnych poprawek.
 • Użytkownicy RAW mogą fotografować wzorzec w dowolnym czasie sesji. Dla użytkowników JPEG, zdjęcie wzorca powinno być zrobione na początku.

calibrite passport video 2 
 

Wzorzec kolorów ColorChecker wideo

 • Zaprojektowany specjalnie z myślą o współczesnej produkcji wideo. Wzorzec zawiera cztery rzędy barwnych pól do przechwytywania i edycji, stanowiąc potężne narzędzie do szybkiej korekcji kolorystycznej.
 • Kolory chromatyczne: sześć pól zaprojektowanych specjalnie, aby dopasować osie koloru na wektroskopie
 • Odcienie skóry: szereg pól dedykowanych odcieniom skóry od jasnego do ciemnego do sprawdzenia i korekty względem osi barw skóry
 • Liniowa skala szarości: sześciostopniowy balans szarości z dodatkowymi polami dla świateł i cieni
 • Światła i cienie: sześć białych i czarnych pól, włączając czarne pole o wysokim połysku, umożliwiające kamerze przechwytywanie pełnego zakresu tonów

Wzorzec skali szarości ColorChecker wideo

 • Ulepszony wzorzec dla osiągnięcia idealnej ekspozycji w produkcji wideo. Wzorzec balansu szarości zawiera trzy pola – biel, szarość o wartości 40 IRE oraz wzorcową czerń o wysokim połysku.
 • Wzorzec umożliwia: - Dopasować ekspozycję balans kolorów i kontrast z wielu kamer - Sprawia, że półtony takie, jak odcienie skóry zostaną dokładnie zapisane

Colorchekcer passport photo i video

Oprogramowanie do kalibracji aparatu

 • Nowoczesna metoda tworzenia profili gwarantuje precyzję nawet przy małych polach referencyjnych i pod nietypowym oświetleniem sztucznym. Oprogramowanie z auto-detekcją rozpozna wzorzec automatycznie, co umożliwia uzyskanie właściwych kolorów przy użyciu jednego lub wielu aparatów, zapewniając kontrolę nad barwami.
 • Z Calibrite ColorChecker Passport Video 2 zredukujesz różnice barw między aparatami i obiektywami, zachowasz neutralne barwy dopasowane do światła, oraz jednolitość kolorów w różnych scenach.

Profile DNG Dual-Illuminant

 • Profil dual-illuminant łączy dwa dominujące źródła światła w jeden profil, użyteczny w mieszanych warunkach oświetleniowych. Można go stworzyć wybierając dwa spośród dwudziestu jeden dostępnych typów światła, co daje profil pasujący do niemal każdej sesji. Profile dual-illuminant pozwalają na płynne przejście między odmiennymi środowiskami oświetleniowymi bez zmiany profilu.

Ochronne etui w kieszonkowym formacie

 • Calibrite ColorChecker Passport Video 2, stworzony dla maksymalnej wygody, jest idealny na każdą sesję. Jego solidna obudowa chroni cztery wzorce kolorystyczne przed uszkodzeniami, zwiększając ich trwałość.

ColorChecker Passport Video 2 podsumowanie:

 • Liczba wzorców: 4
 • Liczba pól kolorystycznych: 52
 • Wymiary wzorca: 10,9 x 6,35cm
 • Wymiary etui: 12,5 x 9 cm
 • Zakres wilgotności: 85% lub mniej

Mogą Cię też zainteresować:

Opinie o produkcie (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać opinie. Moderujemy opinie. Wyświetlamy pozytywne i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl