Wzorniki.eu
Profesjonalny monitor 4K UHD
Sprawdź Promocje
datacolor Spyder X2 Elite + Spyder Checkr Photo
datacolor Spyder X2 Elite + Spyder Checkr Photo

959,00 zł

Cena regularna: 1 135,00 zł

Najniższa cena: 1 135,00 zł
szt.
Producenci
Monitor EIZO ColorEdge CG2700S | 6 lat gwarancji
Dostępność: w magazynie dostawcy
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 9 499,00 zł 9499.00
ilość szt.
Ocena: 4.78 (Ilość ocen: 0)
Producent: EIZO
Kod produktu: UMLEICG2700S

Opis


Promocja edukacyjna na monitory EIZO ColorEdge

Monitor ColorEdge Eizo CG2700S możesz kupić w ofercie promocyjnej dla edukacji.

 • Ze zniżki edukacyjnej mogą skorzystać: uczniowie szkół średnich kierunkowych i technicznych.
 • Studenci uczelni wyższych, pracownicy naukowo-dydaktyczni, zatrudnieni w szkołach średnich i wyższych.
 • Rodzice dokonujący zakupu w imieniu swojego dziecka, które nie ukończyło 18 lat, będącego uczniem lub studentem.
 • Placówki edukacyjne**
 • O szczegóły zapytaj nas: tel.: 22 7847182, 501867550, wzorniki@wzorniki.eu lub poczytaj na naszym blogu: https://wzorniki.eu/promocja-edukacyjna-na-monitory-eizo

 

Monitor EIZO CG2700S serii ColorEdge

 • Rozdzielczość naturalna 2560 × 1440 (16:9)
 • 99% kolorów Adobe RGB, DCI-P3 98%
 • HDR
 • Oprogramowanie ColorNavigator
 • Wbudowany czujnik do kalibracji kolorów
 • Kaptur Eizo w zestawie
 • Prawdziwa czerń dzięki kontrastowi 1600:1
 • Jasność maksymalna 400 cd/m2
 • Złącza USB-C, DisplayPort, HDMI.
 • 6 lat gwarancji
 • Gwarancja "zero martwych pikseli" przez 6 miesięcy od daty zakupu.

 

Eizo cg2700s colornavigator

Wzorniki.eu jest autoryzowanym partnerem EIZO Polska

Miło nam poinformować, że Wzorniki.eu należy do grona autoryzowanych partnerów EIZO Polska. Dzięki czemu masz pewność, że zakupiony sprzęt pochodzi z legalnego źródła. Jest objęty polską, 6-letnią gwarancją. Sprzedawcy w naszym sklepie są przeszkoleni nie tylko z wiedzy na temat monitora, ale także w funkcji dołączonych programów.

 

monitory graficzne eizo

 

Monitor Eizo ColorEdge CG2700S z panelem 2K WQHD

ColorEdge CG2700S wyposażony jest w panel o rozdzielczości 2K WQHD, a więc 2560 × 1440 pikseli. 27-calowy ekran jest w stanie wyświetlić obraz o rozdzielczości full HD wraz z paskami narzędzi i innymi oknami pozostałych aplikacji. Takie rozwiązanie sprawia, że monitor doskonale nadaje się do edytowania materiałów wideo, tworzenia grafik, projektowania gier, fotografii, poligrafii czy innych zastosowań, dla których duża przestrzeń robocza ma znaczenie duże znaczenie.

 

EIZO CG2700S panel 2k wqhd

Wygodne połączenie jednym kablem USB-C

Monitor Eizo CG2700S wyposażony jest w port USB-C. Takie podłączenie sprawia, że za pomocą jednego kabla, monitor może: wyświetlać obrazy wideo, przesyłać sygnały USB z i do komputera oraz dostarczać zasilanie do podłączonego urządzenia np. laptopa lub tabletu. Cechą charakterystyczną podłączenia USB-C jest fakt, że bardzo ułatwia przenoszenie laptopa między monitorami zlokalizowanymi w różnych miejscach.

Inną ważną cechą podłączenia poprzez złącze USB-C, jest możliwość zasilania laptopa z mocą do 90W. Dlatego nie musisz nosić ze sobą zasilacza. Monitor dostarczy wymagane zasilanie do podłączonego laptopa lub tabletu.

 

EIZO ColorEdge CG2700S USb C

 

Stabilne połączenie z siecią LAN

Większość nowych ultralekkich laptopów nie ma portu RJ45 do podłączenia kabla sieciowego. Na szczęście monitor EIZO ColorEdge CG2700S jest wyposażony w port LAN. Dzięki czemu uzyskasz stabilne przewodowe połączenie z siecią. Wszystko, co musisz zrobić, to podpiąć kabel LAN do wbudowanego w monitor portu RJ45. Następnie podłącz laptop z monitorem przez złącze USB-C. Monitor zapewni dostęp do sieci, dzięki czemu ty będziesz miał dostęp do internetu lub lokalnej sieci.

 

EIZO CG2700S ekran IPS dostępny w sklepie

Kalibracja monitora za pomocą programu ColorNavigator 7 wbudowanym czujnikiem

Monitory z serii ColorEdge były pierwszymi urządzeniami na rynku wyposażonymi w zintegrowany kalibrator. Zamontowany w monitorze EIZO ColorEdge CG2700S czujnik, automatycznie przeprowadza proces kalibracji. Nie musisz kupować osobnego sprzętu do kalibracji, aby zapewnić idealne odwzorowanie obrazów przez monitor.

Producent udoskonalił wbudowany czujnik. Dokonał tego taki sposób, aby po wysunięciu się na ekran, nie zasłaniał widoku i nie przeszkadzał podczas pracy. Kalibrację monitora można zaprogramować tak, aby proces został przeprowadzony podczas nieobecności użytkownika.

Regularna kalibracja monitora jest kluczowa do zapewnienia wiernego odwzorowania kolorów. W tym procesie pomocne jest oprogramowanie EIZO ColorNavigator 7. Jest to precyzyjne i łatwe w obsłudze narzędzie do zarządzania kolorem w systemie komputerowym. ColorNavigator umożliwia ustawienie automatycznej kalibracji według harmonogramu i pozwala na kalibrację kolorów we wszystkich trybach wyświetlania monitora.

Informacje z kalibracji są zapisywane bezpośrednio w pamięci monitora,  eliminuje to potrzebę powtarzania procesu przy podłączeniu innego komputera.

 

EIZO cg2700s zintegrowany kalibrator

 

Eizo CG2700S reprodukuje kolory zgodnie ze standardami branżowymi

Monitor CG2700S odtwarza 98% przestrzeni kolorów DCI-P3 stosowanej w kinematografii cyfrowej. Monitor odtwarza także 99% przestrzeni kolorów Adobe RGB. Tak zwany szeroki gamut kolorów zapewnia wierną reprodukcję całych przestrzeni barwnych CMYK (ISO-coated i US web-coated). Te spotykane są na co dzień w druku. Monitor ColorEdge CG2700S zgodny jest także ze standardem emisyjnym BT.2020.

W modelu ColorEdge CG2700S 27 cali zastosowano tabelę 3D LUT. Takie rozwiązanie sprawia, że monitor indywidualnie dopasowuje kolory, pobierając dane z trójwymiarowej tablicy RGB. Tabela 3D LUT jest wykorzystywana przez oprogramowanie ColorNavigator 7 do symulacji kolorów w innych przestrzeniach barwowych.

W ten sposób, twórcy treści mogą sprawdzić, jak ich materiał będzie wyglądał, zanim nabierze końcowego kształtu i standardu. Ponadto tabela 3D LUT usprawnia mieszanie barw podstawowych RGB, które odgrywają istotną rolę w odtwarzaniu odcieni szarości.

 

coloredge cg2700s 27 lcd

 

Monitor graficzny Eizo wyświetla kolorów z palety 10-bit

Korzystając z wejścia sygnałowego USB-C, DisplayPort lub HDMI, można dostarczać do monitora 10-bitowe informacje o kolorze. Dzięki 16-bitowej tabeli LUT monitor jest w stanie odtworzyć nawet miliard kolorów jednocześnie. W porównaniu z sygnałem innych monitorów to 64 razy więcej kolorów. Dlatego monitor graficzny Eizo ColorEdge zapewnia lepszą jakość kolorów. Dodatkową zaletą powyższych rozwiązań są płynniejsze przejścia tonalne i zmniejszenie błędów w reprodukcji barw.

 

monitor eizo cg2700S

 

Szeroki wybór trybów wideo w tym HDR

Monitor ColorEdge CG2700S oferuje wiele predefiniowanych trybów pracy, w których przestrzeń barwową i wartości gamma dopasowano do standardów DCI-P3, BT. 709 oraz BT. 2020. Do oglądania treści HDR dostępne są natomiast tryby DCI i BT. 2100 (dla krzywych PQ) oraz BT. 2100 (dla krzywych HLG). Wbudowany kalibrator kolorów pozwala dostosować i utrzymać poziom jasności dla poszczególnych trybów wideo.

Monitor ma wyświetlacz o wysokiej jasności 400 cd/m2. Obsługuje krzywe HLG (Hybrid Log-Gamma) i PQ (Perceptual Quantization). Pozwalają to obrazować i edytować treści wideo w standardzie HDR (High Dynamic Range). Stosując zoptymalizowane krzywe gamma, wyświetlacz jest w stanie odtwarzać kolory w sposób dużo bardziej zbliżony do percepcji ludzkiego oka niż w przypadku standardu SDR (Standard Dynamic Range). Dlatego twórcy mogą edytować obrazy wyświetlane z szeroką rozpiętością tonalną, mając pewność, że będą gotowe na dalsze etapy edycji czy kolor gradingu.

monitor cg2700S

 

Prawdziwa czerń i ostrzeżenie dotyczące luminancji

Zgodnie z ustalonym standardem ekran oferuje bardzo wysoki kontrast 1600:1. Umożliwia to wyświetlanie „prawdziwych” czerni, które są trudne do osiągnięcia w innych monitorach LCD. Nawet przy patrzeniu na ekran z boku w słabo oświetlonym studio ciemne tony zachowują swoją głębię.

Wyświetlacz w CG2700S może zaznaczyć obszary obrazu, których nie da się prawidłowo wyświetlić przy aktualnie ustawionym poziomie jasności. Obszary te zaznaczone są na jasno żółto lub różowo. Funkcjonalność ta działa dla jasności 300, 500 cd/m2, jasności 1000, a nawet dla poziomu jasności 4000 cd/m2.

 

Eizo CG2700S

 

Tryb Gamut Warning

EIZO ColorEdge CG2700S oferuje specjalny tryb pracy Gamut Warning. Po jego wybraniu wyświetlacz wykrywa obszary obrazu BT.2020, których nie da się odtworzyć w standardzie BT. 709 i konwertuje je do odcieni szarości. Do dyspozycji użytkownika jest też tryb BT. 709 Clipping. Pozwala on oglądać obrazy BT. 2020 w przestrzeni kolorów BT. 709 i pokazuje, jak będą się wyświetlały w telewizji HDTV.

 

Eizo ColorEdge CG2700S

 

Regulacja krzywej gamma oraz błyskawiczna stabilizacja koloru

Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora ColorEdge z osobna w fabryce w Japonii. Robi się to, mierząc wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali od 0 do 255. Następnie korzystając z 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT) monitora, wybiera się 256 najbardziej pasujące odcienie.

Typowy wyświetlacz LCD potrzebuje około 30 minut, aby osiągnąć stabilny poziom jasności, chromatyczności i koloru. Modelowi ColorEdge CG2700S pełna stabilizacja kolorów zajmuje zaledwie trzy minuty. Niezależnie od tego, czy jesteś w studio, czy zabierasz monitor w plener, przystąpienie do pracy zajmie tylko chwilę.

 

Stabilny i jednolity obraz dzięki sztucznej inteligencji

Na kolory i jasność monitora LCD mogą wpływać wahania temperatury w otoczeniu oraz temperatury samego urządzenia. Modele z serii ColorEdge CG wyposażono we wbudowany czujnik, który wykrywa zmiany temperatury i dopasowuje przejścia tonalne, kolory, jasność i inne ustawienia monitora tak, aby obraz cały czas wyświetlał się prawidłowo.

Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, monitor EIZO ColorEdg CG2700S wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer). Funkcja ta koryguje odchylenia odcieni na całym ekranie, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

 

EIZO CG2700S

 

Obudowa z ażurowego metalu

Dla modelu ColorEdge CG2700S zaprojektowano zupełnie nową obudowę. Tylna część obudowy została wykonana z metalu z ażurowym wzorem. Obecność otworów zapewnia lepszy przepływ powietrza, co pozwala chłodzić monitor bez użycia hałaśliwego wentylatora. Umieszczona z tyłu rączka ułatwia przenoszenie produktu.

 

CG2700S

 

Kaptur ochronny w standardzie

Do monitora dołączono specjalny kaptur zapobiegający odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Jest on wyjątkowo lekki i składa się tylko z jednego elementu. Montaż odbywa się na zatrzaski magnetyczne, dlatego do złożenia kaptura nie potrzebujesz instrukcji i narzędzi.

Praktyczna stopka. Wyświetlacz wyposażony jest w stopkę, która pozwala regulować wysokość ekranu, nachylać go i obracać w bardzo szerokim zakresie. Stopka wyposażona jest w wygodny mechanizm zwalniający, dzięki któremu można jednym ruchem odłączyć ekran od podstawki.

 

Bogactwo portów i złączy

EIZO ColorEdge CG2700S wyposażono w złącza wejściowe DisplayPort, HDMI i USB-C. Oprócz tego monitor ma wbudowane cztery porty USB-A (dwa w standardzie 3.1 Gen 1 i dwa w standardzie 2.0). Dzieki czemu możesz podłączyć wiele urządzeń peryferyjnych.

 

Złącza EIZO CS2700S USB LAN

6-letnia gwarancja

6-letnia gwarancja Eizo dla serii ColorEdge obejmuje wszystkie komponenty monitora. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty EIZO ColorEdge powstają w fabrykach firmy w Japonii. Własna produkcja pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego produkowanego monitora. Produkty EIZO znane są z długowieczności i cieszą się doskonałą opinią w tym zakresie.

 
6 lat gwarancji na monitory eizo coloredge

 

Ekran wolny od świecących pikseli. Producent udziela gwarancję na zero martwych pikseli w modelach ColorEdge przez sześć miesięcy od daty zakupu. Dzięki czemu nie musisz martwić się o ewentualne uszkodzenia, które uwidocznią się tuż po zakupie. Najnowsze modele ColorEdge spełniają wysokie normy i posiadają Certyfikaty potwierdzające jakość: https://wzorniki.eu/certyfikowane-monitory-graficzne-eizo

 

Specyfikacja Techniczna CG2700S:
 
Model CG2700S
Kolor Czarny
   
Typ panelu LCD IPS
Rozmiar 27" / 68,5 cm
Natywna rozdzielczość 2560 x 1440 (16:9)
Rozmiar ekranu (H x V) 596.7 x 335.7 mm
Rozmiar pixela 0,233 x 0,233 mm
Liczba kolorów 1,07 miliarda kolorów (wyświetlanie 10-bitowe) z palety 278 bilionów kolorów (16-bitowa tabela LUT)
Kąty widzenia 178°, 178°
Jasność 400 cd/m2
Rekomendowana jasność 120 cd/m2 lub mniej
Kontrast 1600:1
Czas reakcji 19 ms (Gray-to-gray)
Gamut barwowy 99% kolorów Adobe RGB, 98% kolorów DCI-P3
Kalibracja sprżętowa Tak, dołączone oprogramowanie ColorNavigator
   
Wejścia sygnałowe USB-C (DisplayPort Alt Mode, HDCP 2.3), DisplayPort (HDCP 2.3), HDMI (Deep Color, HDCP 2.3)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania USB-C, DisplayPort: 26 - 89 kHz / 23 - 61 Hz
HDMI: 15 - 89 kHz / 23 - 61 Hz
USB USB-C 3.1 Gen 1 (DisplayPort Alt Mode, zasilanie z mocą maks. 92 W), USB-B 3.1 Gen 1, USB-A 3.1 Gen 1 x 2, USB-A 2.0 x 2
   
Zasilanie AC 100 - 120 V / 200 - 240 V, 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór prądu 187 W
Średni pobór prądu podczas pracy 17 W
W trybie oszczędzania energii Mniej niż 0,5 W
   
Funkcja stabilizacji podświetlenia ekranu TAK
Tryby pracy User, BT.2020, BT.709, DCI-P3, PQ_DCI-P3, HLG_BT.2100, AdobeRGB, sRGB, Calibration (CAL), SYNC_SIGNAL
Układ DUE TAK
Język Menu ekranowego angielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
Inne Regulacja koloru, krzywa PQ, krzywa HLG, autokalibracja, format koloru wejściowego, model kolorów YUV, zakres sygnału wejściowego, konwersja I/P, powiększanie obrazu, tryb BT.709 Gamut Warning, tryb Luminance Warning, znacznik, obrót menu, tryb energooszczędny, pomijanie sygnału wejściowego, pomijanie trybu wyświetlania, przycisk do samodzielnej konfiguracji, wyświetlanie informacji o monitorze, blokada przycisków, funkcja DUE Priority, Ethernet
   
Wymiary (poziom, W x H x D) 638 x 415,9 - 570,9 x 245 mm
Wymiary (bez podstawy, W x H x D) 638 x 390 x 86,2 mm
Waga 9,4 kg
Waga (bez podstawy) 6,4 kg
Odchylenie 35° góra, 0° dół
Obrót 344°
Pivot 90°
   
Temperatura pracy 0 - 35 °C
Zalecana wilgotność 20 - 80 %
Certyfikaty CB, CE, UKCA, TUV/GS, cTUVus, FCC-B, CAN ICES-3 (B), TUV/S, PSE, VCCI-B, RCM, EAC, RoHS, WEEE, TUV/Ergonomics, TUV/Color Accuracy (Quick Stability), FograCert Softproofing System (klasa A)
Dołączone akcesoria Kabel zasilający, kabel USB-C (2 m), kabel HDMI (2 m), kabel USB-A - USB-B (2 m), podręcznik instalacji, certyfikat regulacji, zestaw ScreenCleaner do czyszczenia monitora, kaptur do monitora, karta gwarancyjna.
Gwarancja 6 lat

 

Dostawa / Dodatkowe informacje

Kaptur/fartuch ochronny Tak, na wyposażeniu
Kalibracja sprzętowa Tak, dołączone oprogramowanie
Gamut barwowy Adobe RGB
Rozdzielczość naturalna ekranu 2560x1440
Gwarancja producenta 6 lat EIZO Premium Partner

Mogą Cię też zainteresować:

Opinie o produkcie (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać opinie. Moderujemy opinie. Wyświetlamy pozytywne i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl