Wzorniki.eu
Profesjonalny monitor 4K UHD
Sprawdź Promocje
PANTONE Coated Combo | 2 wzorniki powlekane | edycja 2023
PANTONE Coated Combo | 2 wzorniki powlekane | edycja 2023

1 399,00 zł

Cena regularna: 1 599,00 zł

Najniższa cena: 1 599,00 zł
szt.
Producenci
Monitor EIZO ColorEdge CG2700X | 6 lat gwarancji
Dostępność: w magazynie sklepu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 12 399,00 zł 12399.00
ilość szt.
Ocena: 5 (Ilość ocen: 0)
Producent: EIZO
Kod produktu: UMLEICG2700X

Opis


Promocja edukacyjna na monitory EIZO ColorEdge

Monitor Eizo CG2700X możesz kupić w ofercie promocyjnej dla edukacji.

 • Ze zniżki edukacyjnej mogą skorzystać: uczniowie szkół średnich – kierunkowych i technicznych, studenci uczelni wyższych, pracownicy naukowo-dydaktyczni, zatrudnieni w szkołach średnich i wyższych, rodzice dokonujący zakupu w imieniu swojego dziecka, które nie ukończyło 18 lat, będącego uczniem lub studentem. Placówki edukacyjne**
 • O szczegóły zapytaj nas: tel.: 22 7847182, 501867550, wzorniki@wzorniki.eu lub poczytaj na naszym blogu: https://wzorniki.eu/promocja-edukacyjna-na-monitory-eizo

 

Monitor ColorEdge EIZO CG2700X

 • Rozdzielczość 4K UHD
 • Wyświetlanie 99% kolorów Adobe RGB
 • HDR
 • Oprogramowanie ColorNavigator
 • Wbudowany kalibrator
 • Zawiera kaptur Eizo
 • Prawdziwa czerń — kontrast 1450:1
 • Maksymalna jasność 500 cd/m2
 • Złącza USB Type-C, DisplayPort, HDMI.
 • 5 lat gwarancji
 • Gwarancja "zero martwych pikseli" przez 6 miesięcy od daty zakupu.

EIZO CG2700X

Eizo ColorEdge CG2700X z panelem 4K UHD

Monitor wyświetla obraz w rozdzielczości 4K UHD, a więc czterokrotnie wyższej niż standardowa rozdzielczość full HD. 27-calowy panel zapewnia obszerną przestrzeń roboczą do przeglądania treści w natywnej rozdzielczości 4K / UHD lub treści w mniejszej rozdzielczości razem z paskami narzędzi i innymi oknami. Dzięki temu monitor EIZO ColorEdge CG2700X idealnie nadaje się do edytowania wideo w 4K, tworzenia grafiki, projektowania gier, fotografii oraz oceny kolorów.

EIZO CG2700X rozdzielczość 4k uhd

Podłącz monitor Eizo CG2700X jednym kablem USB-C

Ponieważ monitor ColorEdge CG2700X wyposażono w port USB-C, dlatego za pośrednictwem jednego kabla możesz wyświetlać obrazy, przesyłać sygnały USB i dostarczać zasilanie do podłączonego urządzenia (np. laptopa lub tabletu). Wielofunkcyjny charakter połączenia USB-C znacznie ułatwia przenoszenie między stacjami roboczymi i pracę zdalną.

EIZO ColorEdge CG2700X w naszym sklepie

Dostarczanie zasilania

Poprzez złącze USB-C, monitor CG2700X-BK może ładować laptopa / macbooka z mocą do 90 W. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie potrzebujesz za każdym razem nosić ze sobą osobnego zasilacza.

EIZO CG2700X USB-C

Stabilne połączenie z siecią internet

W wielu nowoczesnych laptopach brakuje portu LAN. Dlatego monitor CG2700X jest wyposażony w szybki port LAN, który pozwala uzyskać stabilne przewodowe połączenie z siecią firmową i internetem. Podłącz kabel ethernetowy do monitora, a następnie laptop do monitora poprzez złącze USB-C. W takiej konfiguracji uzyskasz dostęp do firmowej sieci LAN i internetu, co umożliwi m.in. udostępnianie plików, zdalną postprodukcję i zarządzanie kolorem z programem ColorNavigator Network.

EIZO CG2700X o rozdzielczości 4k

 

Monitor CG2700X-BK posiada wbudowany kalibrator

Monitory z serii ColorEdge wyróżniają się na rynku dzięki wbudowanemu kalibratorowi kolorów. W modelu CG2700X kolorymetr producenta automatycznie kalibruje kolory monitora. Użytkownik musi tylko raz ustawić godzinę i częstotliwość powtórzeń. Oprogramowanie będzie regularnie kalibrować monitor, nawet podczas nieobecności użytkownika.

Dlatego nie musisz kupować osobnego sprzętu kalibracyjnego, by zapewnić idealne odwzorowanie kolorów. Ponadto zespolony w obudowę czujnik, udoskonalono w taki sposób, by po wysunięciu na ekran nie zasłaniał widoku i nie przeszkadzał w normalnej pracy.

EIZO cg2700x wbudowany kalibrator

ColorNavigator 7: oprogramowanie do zarządzania kolorem

Dostępne z monitorem EIZO ColorEdge CG2700X, oprogramowanie ColorNavigator sprawia, że kalibracja kolorów obrazu jest łatwa i szybka. Wprowadzić musisz tylko parametry docelowe jasności, punktu bieli oraz współczynnika gamma. Możesz skorzystać z proponowanych przez producenta ustawień predefiniowanych, jeśli nie jesteś pewien, jakie parametry powinieneś wybrać. Możesz też umówić się na 1-godzinne, darmowe szkolenie online z kalibracji i profilowania monitora.

Opcja darmowego szkolenia online jest ważna przez 6 miesięcy od daty zakupu monitora Eizo ColorEdge CG2700X w naszym sklepie.

Najnowszy program EIZO ColorNavigator jest dostępny na stronie producenta. Oprogramowanie ColorNavigator działa na komputerach MAC i Windows.

Program ColorNavigator jest darmowy, a licencja jest wgrana w pamięć monitora ColorEdge CG2700X. Nie jest wymagany klucz produktu ani aktywacja. ColorNavigator to własne, autorskie oprogramowanie firmy EIZO, dlatego do przeprowadzenia kalibracji zalecany jest właśnie ten soft. W przypadku tego modelu monitora nie zaleca się korzystania z programów dołączonych przez producentów kalibratorów.

Eizo ColorNavigator dla CG2700X

Odwzorowanie barw pod kątem standardów branży

EIZO ColorEdge CG2700X odtwarza 98% kolorów przestrzeni DCI-P3 stosowanej w kinematografii cyfrowej, a także 99% kolorów z przestrzeni Adobe RGB. Szeroki gamut kolorów zapewnia również wierną reprodukcję całych przestrzeni barwnych CMYK (ISO-coated i US web-coated) używanych na potrzeby reprodukcji poligraficznej. Monitor obsługuje też standard transmisyjny BT.2020.

eizo cg2700x

Wierne odtwarzanie kolorów dzięki tabeli 3D LUT

W monitorze CG2700X wykorzystano tabelę 3D LUT, która indywidualnie dopasowuje kolory, pobierając dane z trójwymiarowej tabeli RGB. Tabela 3D LUT korzysta z oferowanej przez oprogramowanie ColorNavigator 7 funkcji emulacji i imituje filmowy wygląd obrazu. Pozwala to twórcom sprawdzić, jak będzie wyglądał ich produkt dla odbiorcy końcowego. Ponadto tabela 3D LUT poprawia mieszanie kolorów RGB, które odgrywa istotną rolę w odtwarzaniu odcieni szarości.

EIZO CG2700X

Monitor Eizo ColorEdge wyświetla kolory z 10-bitowej palety

Odbierając sygnał wejściowy ze złącza DisplayPort lub HDMI, monitor ColorEdge CG2700X może wyświetlać 10-bitowy obraz z 16 bitowej tabeli LUT (ponad miliard kolorów jednocześnie, a więc 64 razy więcej kolorów niż w przypadku tabeli 8-bitowej). Zapewnia to płynne przejścia tonalne i mniejszy współczynnik Delta-E między sąsiadującymi kolorami.

monitor eizo cg2700x

Szeroki wybór trybów pracy

Monitor ColorEdge CG2700X oferuje predefiniowane tryby pracy, w których przestrzeń kolorów i wartości gamma dopasowano do standardów DCI-P3, BT709 i BT2020. Do oglądania treści HDR dostępne są natomiast tryby DCI i BT2100 dla krzywych PQ oraz BT2100 dla krzywych HLG. Wbudowany kalibrator pozwala dopasować i utrzymać poziom jasności dla poszczególnych trybów.

monitor cg2700X

Obsługa standardu HDR

Monitor Eizo ColorEdge CG2700X ma ekran o wysokiej jasności 500 cd/m2. Obsługuje krzywe HLG (Hybrid Log-Gamma) i PQ (Perceptual Quantization), które pozwalają wyświetlać i edytować treści wideo w standardzie HDR. Korzystając ze zoptymalizowanych krzywych gamma, monitor ColorEdge jest w stanie odtwarzać kolory w sposób dużo bardziej zbliżony do percepcji ludzkiego oka niż w przypadku standardu SDR (Standard Dynamic Range). Dzięki temu twórcy mogą edytować obrazy wyświetlane z szeroką rozpiętością tonalną, mając pewność, że będą gotowe na dalsze etapy edycji czy kolor gradingu.

Eizo cg2700X HDR

Monitor CG2700X reprodukuje prawdziwą czerń

Zgodnie ze standardem DCI zastosowany ekran oferuje wysoki kontrast 1450:1. Umożliwia to wyświetlanie prawdziwych czerni, które z reguły są trudne do osiągnięcia w typowych monitorach LCD. Nawet przy patrzeniu na ekran z boku w słabo oświetlonym studio ciemne tony zachowują swoją głębię.

Eizo CG2700X

Monitor graficzny Eizo ColorEdge z unikatową funkcją DCI-4K Cropping

CG2700X oferuje funkcję DCI-4K Cropping, która wyświetla sygnał DCI 4K (4096 x 2160px), przycinając obraz do natywnej rozdzielczości panelu, a więc 4K UHD (3840 × 2160 px). Użytkownik może zdecydować, czy obraz ma zostać wyśrodkowany, przycięty z prawej czy przycięty z lewej strony.

EIZO CG2700X

Interpolacja metodą najbliższego sąsiada

Przy skalowaniu obrazu monitor CG2700X może stosować interpolację metodą najbliższego sąsiada (ang. nearest neighbor interpolation). Podczas powiększania obrazu monitor kopiuje najbliższe piksele, aby zachować wierność kolorów. Po wyłączeniu tej opcji stosowana będzie metoda interpolacji, która wyważa przejścia tonalne sąsiadujących pikseli, aby uzyskać płynne odcienie.

Dzięki menu OSD monitora użytkownik może łatwo wybrać odpowiednią metodę interpolacji dla swojego projektu. Takie rozwiązanie pozwala na efektywne skalowanie obrazu do rozdzielczości 4K. Dzięki czemu prawidłowo wyświetlasz treści.

Ostrzeżenie dotyczące luminancji

Monitor Eizo CG2700X może pokazać obszary ekranu, których nie da się prawidłowo wyświetlić przy aktualnie ustawionym poziomie jasności. Zaznaczone są na żółto lub różowo. Funkcja ta działa dla jasności 300, 500, 1000 i 4000 cd/m2.

ColorEdge CG2700X

Zbliżenie dla obrazów 4K

Monitor CG2700X pozwala powiększyć wybrany obszar ekranu, aby obejrzeć detale i sprawdzić ostrość obrazu. Funkcję zbliżenia można szybko włączyć za pomocą przycisków z przodu monitora.

EIZO ColorEdge CG2700X

Ostrzeżenie o przekroczeniu przestrzeni kolorów

EIZO ColorEdge CG2700X oferuje specjalny tryb pracy Gamut Warning. Po jego wybraniu monitor wykrywa obszary obrazu z przestrzeni kolorów BT2020, których nie da się odtworzyć w standardzie BT709, i konwertuje je do odcieni szarości. Do dyspozycji użytkownika jest też tryb BT709 Clipping, który pozwala oglądać obrazy BT2020 w przestrzeni kolorów BT709 i pokazuje, jak będą się wyświetlały w telewizji HDTV.

monitor eizo coloredge cg2700x

Automatyczna regulacja ustawień kolorystycznych

Monitor graficzny EIZO oferuje funkcję synchronizacji sygnału, która automatycznie dopasowuje ustawienia monitora (m.in. zakres sygnału wejściowego i format kolorów na wejściu) do odbieranego sygnału wideo. Dzięki czemu parametry kolorów są spójne w trakcie całej postprodukcji.

Regulacja krzywej gamma dla każdego monitora osobno

Krzywa gamma jest regulowana dla każdego egzemplarza CG2700X z osobna w fabryce EIZO w Japonii. Robi się to, mierząc wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0–255, a następnie korzystając z 16-bitowej tabeli kolorów Look-Up Table (LUT) monitora, aby wybrać najbardziej pasujące odcienie.

CG2700X

Błyskawiczna stabilizacja koloru

Typowy monitor LCD potrzebuje około 30 minut, aby osiągnąć stabilny poziom jasności, chromatyczności i kolorów. Modelowi ColorEdge CG2700X pełna stabilizacja kolorów zajmuje zaledwie trzy minuty. Niezależnie od tego, czy jesteś w studio, czy zabierasz monitor w plener, przystąpienie do pracy zajmie tylko chwilę.

Monitory graficzne EIZO

Stabilny obraz dzięki sztucznej inteligencji

W monitorach LCD kolory i jasność mogą być zmienne ze względu na wahania temperatury otoczenia i samego urządzenia. Modele z serii ColorEdge CG mają wbudowany czujnik temperatury, który wykrywa te zmiany. Czujnik ten dostosowuje przejścia tonalne, kolory, jasność i inne ustawienia monitora, aby zapewnić ciągłe prawidłowe wyświetlanie obrazu.

W modelu CG2700X zastosowano algorytm sztucznej inteligencji (AI). Pozwala on na wykrywanie temperatury i regulację ustawień kolorów monitora, nawet przy wysokim poziomie jasności.

EIZO CG2700X ma 5 lat gwarancji

Jednolity obraz na całej powierzchni

Monitory LCD mogą mieć problem z wahaniem jasności i chromatyczności kolorów w różnych obszarach ekranu. Aby temu zaradzić, model CG2700X wykorzystuje technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer). Technologia ta koryguje odchylenia odcieni na całej powierzchni ekranu.  Przez co zapewnia stabilne i jednolite wyświetlanie obrazu oraz kolorów.

panel IPS z 10 bitowym przetwarzaniem kolorów

Obudowa z metalu

Dla monitora CG2700X zaprojektowano zupełnie nową obudowę, której tylna część została wykonana z metalu ze wzorem. Obecność otworów zapewnia lepszy przepływ powietrza, co pozwala chłodzić monitor bez użycia hałaśliwego wentylatora. Umieszczona z tyłu rączka wspomaga przenoszenie monitora.

monitor 4k uhd

Kaptur ochronny

Do monitora EIZO ColorEdge CG2700X dołączono oryginalny kaptur zapobiegający odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Kaptur jest bardzo lekki i składa się tylko z jednego elementu, dzięki czemu jego montaż jest prosty i nie wymaga składania kilku elementów ze sobą. Kaptur montuje się do monitora za pomocą zaczepów magnetycznych.

graficzny eizo coloredge z kapturem

Praktyczna stopka

Monitor CG2700X wyposażony jest w stopkę, która pozwala swobodnie regulować wysokość ekranu, nachylać go i obracać. Ma również wygodny mechanizm zwalniający, dzięki któremu można jednym ruchem odłączyć ekran od podstawki.

Stopka coloredge cg2700x 27 cali

Szeroki wybór portów wejściowych i wyjściowych

Graficzny EIZO ColorEdge CG2700X-BK wyposażono w wejścia wideo DisplayPort, HDMI oraz USB-C. Oprócz tego monitor ma wbudowane cztery porty USB-A (dwa w standardzie 3.1 Gen 1 i dwa w standardzie 2.0), dzięki czemu do monitora można podłączyć wiele urządzeń peryferyjnych.

monitor lcd cg2700x i jego złącza

Monitor graficzny Eizo CG2700X-BK - Monitor 4K UHD HDR z linii ColorEdge w standardzie z 5-letnią gwarancją

6-letnia gwarancja Eizo dla serii ColorEdge obejmuje wszystkie komponenty monitora. Łącznie 6 lat gwarancji także na panel LCD. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty powstają w fabrykach firmy w Japonii, co pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego produkowanego egzemplarza. Produkty te znane są z długowieczności i cieszą się doskonałą opinią w tym zakresie.

Ekran wolny od świecących pikseli

Producent udziela gwarancji na zero martwych pikseli w modelach ColorEdge przez sześć miesięcy od daty zakupu.

Certyfikaty

Sprawdź jakie standardy i certyfikaty spełniają najnowsze modele EIZO ColorEdge: https://wzorniki.eu/certyfikowane-monitory-graficzne-eizo 

 

Specyfikacja Techniczna: (zawsze sprawdzaj specyfikację techniczną na stronie producenta)
 
Model Monitor Eizo ColorEdge CG2700X-BK 4K /UHD
Kolor Czarny
   
Typ panelu IPS
Rozmiar 26,9" / 68,4 cm
Natywna rozdzielczość 4K / UHD - 3840 x 2160 (16:9)
Rozmiar ekranu (H x W) 596,2 x 335,3 mm
Rozmiar pixela 0,155 x 0,155 mm
Liczba kolorów 1,07 miliarda kolorów z palety 278 bilionów / 16-bitowa tabela LUT
Kąty widzenia 178°, 178°
Jasność maksymalna 500 cd/m2
Rekomendowana jasność 120 cd/m2 lub mniej
Kontrast 1450:1
Czas reakcji 13 ms Gray-to-gray
Gamut barwowy Adobe RGB 99%, DCI-P3 98%
   
Wejścia sygnałowe USB-C (DisplayPort Alt Mode, HDCP 2.3), DisplayPort (HDCP 2.3), HDMI (Deep Color, HDCP 2.3)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania USB-C, DisplayPort 25 - 137 kHz / 23 - 61 Hz
HDMI 15 - 135 kHz / 23 - 61 Hz
USB USB-C 3.1 Gen 1 (DisplayPort Alt Mode, zasilanie z mocą maks. 94 W), USB Type-B 3.1 Gen 1, USB Type-A 3.1 Gen 1 x 2, USB Type-A 2.0 x 2
   
Zasilanie AC 100 120 V / 200 - 240 V, 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór prądu 274 W
Średni pobór prądu 65 W
W trybie oszczędzania energii Mniej niż 0,5 W
   
Funkcja stabilizacji podświetlenia ekranu TAK układ DUE
Tryby pracy / kolorów User, BT.2020, BT.709, DCI-P3, PQ_DCI-P3, HLG_BT.2100, AdobeRGB, sRGB, Calibration, SYNC_SIGNAL
Układ DUE TAK
Język Menu ekranowego angielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
Inne Regulacja koloru, krzywa PQ, krzywa HLG, HDR, autokalibracja, format koloru wejściowego, model kolorów YUV, zakres sygnału wejściowego, konwersja I/P, powiększanie obrazu, zoom, tryb DCI 4K Cropping, tryb BT.709 Gamut Warning, tryb Luminance Warning, znacznik, obrót menu, tryb energooszczędny, pomijanie sygnału wejściowego, pomijanie trybu wyświetlania, przycisk do samodzielnej konfiguracji, wyświetlanie informacji o monitorze, blokada przycisków, funkcja DUE Priority, Ethernet
   
Wymiary (poziom, W x H x D) 638 x 415,9 - 570,9 x 245 mm
Wymiary (bez podstawy, W x H x D) 638 x 390 x 86,2 mm
Waga 9,7 kg
Waga (bez podstawy) 6,7 kg
Odchylenie 35° góra, 0° dół
Obrót 344°
Pivot 90°
   
Temperatura pracy 0 - 35 °C
Zalecana wilgotność 20 - 80 %
Certyfikaty CB, CE, UKCA, TUV/GS, cTUVus, FCC-B, CAN ICES-3 (B), TUV/S, PSE, VCCI-B, RCM, EAC, RoHS, WEEE, TUV/Ergonomics, TUV/Color Accuracy, FograCert Softproofing System
Dołączone akcesoria Kabel zasilający, kabel USB Type-C 2m, kabel HDMI 2m, kabel USB Type-A - USB Type-B 2m, podręcznik instalacji, certyfikat regulacji, zestaw ScreenCleaner do czyszczenia monitora, kaptur do monitora, karta gwarancyjna.
Gwarancja 6 lat

 

Dostawa / Dodatkowe informacje

Kaptur/fartuch ochronny Tak, na wyposażeniu
Kalibracja sprzętowa Tak, dołączone oprogramowanie
Gamut barwowy Adobe RGB
Rozdzielczość naturalna ekranu 3840x2160
Gwarancja producenta 6 lat EIZO Premium Partner

Mogą Cię też zainteresować:

Opinie o produkcie (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać opinie. Moderujemy opinie. Wyświetlamy pozytywne i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl