Wzorniki.eu
Profesjonalny monitor 4K UHD
Monitor EIZO ColorEdge CG319X | 6 lat gwarancji
Monitor EIZO ColorEdge CG319X | 6 lat gwarancji

20 999,00 zł

szt.
Monitor BENQ SW321C + kalibrator Calibrite Display Pro HL
Monitor BENQ SW321C + kalibrator Calibrite Display Pro HL

8 889,00 zł

Cena regularna: 9 997,00 zł

Najniższa cena: 9 399,00 zł
szt.
Monitor EIZO ColorEdge CG2700X | 6 lat gwarancji
Monitor EIZO ColorEdge CG2700X | 6 lat gwarancji

12 699,00 zł

szt.
Sprawdź Promocje
Monitor BENQ SW321C - 32 cale | 4K | AdobeRGB
Monitor BENQ SW321C - 32 cale | 4K | AdobeRGB

7 989,00 zł

Cena regularna: 8 499,00 zł

Najniższa cena: 8 499,00 zł
szt.
Producenci
Monitor BENQ SW242Q - 24 cale | 2K | AdobeRGB | 90W USB-C
Monitor BENQ SW242Q - 24 cale | 2K | AdobeRGB | 90W USB-C
 • nowość
Dostępność: w magazynie sklepu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 2 219,00 zł 2219.00
ilość szt.
Ocena: 5 (Ilość ocen: 0)
Producent: BENQ
Kod produktu: BENQ013

Opis

Monitor BenQ SW242Q

BenQ, lider technologii wyświetlaczy, przedstawia najnowszy monitor do edycji zdjęć i wideo - SW242Q. Ten nowoczesny model posiada 24,1-calowy ekran o rozdzielczości 2K (2560x1600 pikseli). Jest stworzony z myślą o profesjonalnych fotografach i operatorach wideo. Monitor SW242Q dołącza do cenionej serii SW firmy BenQ, oferując niezrównane funkcje. Wśród nich znajduje się technologia AQCOLOR, zapewniająca wyjątkową precyzję kolorów, oraz trzeciej generacji technologia jednorodności podświetlenia, gwarantująca równomierne oświetlenie ekranu. Dodatkowo, funkcja Paper Color Sync pozwala na wierniejszą symulację wydruków na ekranie, co jest niezwykle przydatne w pracy twórczej. Dzięki tym zaawansowanym funkcjom, SW242Q spełnia najwyższe wymagania profesjonalistów w edycji obrazu i wideo.

Kluczowe cechy BenQ SW242Q:

 • 24" panel 10-bit IPS o rozdzielczość 2560 × 1600 px
 • 99% AdobeRGB, 98% DCI-P3, 100% Rec. 709 / sRGB
 • Odwzorowanie kolorów deltaE ≤ 1.5
 • Obsługa HDR10 oraz kalibracja sprzętowa z wykorzystaniem 16 bit 3D LUT
 • Podłącz laptop jednym kablem USB-C z możliwością zasilania do 90 W
 • Certyfikaty: TUV, Calman Verified i Pantone Validated
 • 3 lata gwarancji
 
Monitor BenQ SW242Q 2K IPS z AdobeRGB 
 

24-calowy monitor 2K QHD o rozdzielczości 2560x1600 pikseli

Monitor BenQ SW242Q z ekranem 2K QHD (2560 × 1600 pikseli) oferuje wyjątkową szczegółowość obrazu. Gwarantuje doskonałą jakość wyświetlania i wygodę pracy z różnorodnymi treściami wizualnymi, zapewniając komfort i ergonomię użytkowania.
 
Benq SW242Q z ekranem 2K QHD
 

Certyfikowany panel antyodblaskowy

Model SW242Q wyposażony jest w certyfikowany przez TUV Rheinland panel IPS z matową powłoką antyrefleksyjną. To rozwiązanie skutecznie redukuje odblaski i refleksy świetlne, zapewniając komfort pracy. Zastosowana powłoka Fine-Coated symuluje teksturę papieru na ekranie, niezależnie od poziomu oświetlenia w pomieszczeniu.

 
BenQ SW242Q z panelem antyrefleksyjnym
 

Monitor BenQ SW242Q wyświetla kolory z palety Adobe RGB oraz P3

SW242Q wyróżnia się realistycznym odwzorowaniem kolorów, pokrywając szeroką przestrzeń Adobe RGB. To pozwala na bardzo dokładną prezentację kolorów niebieskich i zielonych, zbliżoną do naturalnych barw otoczenia.

Dzięki technologii AQCOLOR od BenQ, dokładność kolorów (Delta E ≤ 1.5) jest zachowana w trybach Adobe RGB, DCI-P3 i sRGB. To gwarantuje wyświetlanie kolorów zgodnie z oczekiwaniami. BenQ, współpracując z ICC i ISO, stworzył precyzyjne standardy kolorystyczne.

Monitor SW242Q oferuje różne tryby wyświetlania, takie jak Adobe RGB, sRGB, Rec.709, DCI-P3, Display P3, M-book, B+W, HDR i trzy tryby kalibracji. Dzięki temu możesz dostosować wyświetlanie do specyficznych potrzeb.
 
BENQ SW242Q działa, zapewniając doskonałą dokładność kolorów
 

Monitor BenQ SW242Q z panelem 10-bit IPS

Monitor SW242Q wykorzystuje 10-bitowy panel, który potrafi wyświetlić ponad miliard barw. To sprawia, że użytkownik widzi 64 razy więcej kolorów niż na standardowym 8-bitowym ekranie.

 
BenQ SW242Q panel 10 bit IPS
 

Zaimplementowany High Dynamic Range (HDR) w SW242Q

Technologia High Dynamic Range (HDR) zwiększa kontrast między najciemniejszymi a najjaśniejszymi obszarami obrazu, co daje bardziej realistyczne odwzorowanie scen. Dzięki HDR można zobaczyć szczegóły w bardzo jasnych partiach, takich jak słońce czy ogień.

*Aby wyświetlać treści HDR z urządzenia, zaleca się użycie certyfikowanego kabla HDMI, takiego jak High Speed HDMI lub Premium High Speed HDMI Certified.*
 
BenQ SW242Q obsługuje HDR10
 

Wsparty przez liderów z branży

Monitory BenQ z serii PhotoVue uzyskały prestiżowe certyfikaty Calman Verified, Pantone Validated oraz Pantone SkinTone Validated. Te wyróżnienia potwierdzają ich zdolność do wysokiej jakości odwzorowania kolorów. Model SW242Q współpracuje z czołowymi programami do kalibracji obrazu, takimi jak Calman i ColourSpace. Umożliwia to precyzyjne dostosowanie 3D LUT (tablicy LUT), co zapewnia stałą dokładność kolorów na każdym etapie pracy.

 
SW242Q certyfikowany przez pantone, calman oraz lightspace
 

Zgodność z konwersją SDI

Monitor SW242Q umożliwia podłączenie kamer przez interfejs SDI, co zapewnia bezstratną i bezkompresyjną transmisję sygnału. Dzięki temu można zachować oryginalną jakość obrazu wideo. Monitor obsługuje różne formaty próbkowania kolorów, takie jak 4:4:4, 4:2:2 i 4:2:0. To daje operatorom kamer elastyczność w wyborze formatu odpowiedniego dla ich potrzeb, gwarantując wysoką wierność kolorów.

*Zalecane urządzenia to Black Magic Teranex Mini SDI do HDMI 12G, Black Magic Micro Converter SDI do HDMI, Black Magic DeckLink 4K Extreme 12G, AJA Hi5 12G, AJA KONA5.*
 
SW242Q obsługuję wybrane urządzenia SDI
 

16-bitowa tablica 3D LUT

Model SW242Q korzysta z 16-bitowej tabeli LUT 3D, co poprawia dokładność mieszania kolorów RGB. Wskaźnik Delta E≤ 1.5 w przestrzeniach Adobe RGB, DCI-P3 i sRGB zapewnia wyjątkowo wierne odwzorowanie kolorów. Dzięki temu obraz jest bardzo zbliżony do oryginału, co jest kluczowe dla profesjonalnej pracy z grafiką i wideo.

 
BENQ SW242Q posiada 16 bitowy 3D LUT
 

Sprzętowa kalibracja monitora

Model SW242Q oferuje kalibrację sprzętową, która pozwala na dostosowanie przetwarzania obrazu bezpośrednio w monitorze, bez konieczności modyfikacji na karcie graficznej. Dzięki temu wyświetlany obraz jest zawsze spójny i niezależny od karty graficznej. Monitor posiada trzy tryby kalibracji, umożliwiające zapisywanie ustawień i łatwe przełączanie się między nimi, co zapewnia elastyczność i precyzję w pracy.

 
Benq SW242Q możliwość kalibracji sprzętowej
 

Program Palette Master Ultimate

BenQ SW242Q wspiera nowy program Palette Master Ultimate, umożliwiający precyzyjne dostrojenie kolorów monitora za pomocą zewnętrznych kolorymetrów. Dzięki temu użytkownicy mogą dostosowywać i utrzymywać optymalne parametry obrazu. Funkcja ICC Sync automatycznie dopasowuje profil kolorów systemu do wybranego trybu kalibracji, zapewniając zgodność i precyzję kolorów. To narzędzie zapewnia pełną kontrolę nad wyświetlanymi barwami, co jest kluczowe dla profesjonalnej pracy z grafiką i wideo.

 
BenQ Palette Master Ultimate
Kompatybilny system operacyjny:
 • Windows® 10 oraz 11
 • macOS 12.5 i nowszy *Intel oraz Apple Silicon (M1, M1 Pro, M1 Max, M2)
 • Obsługiwane kalibratory: X-Rite i1 Display Pro / i1 Pro / i1 Pro 2 / i1 Pro 3. Datacolor Spyder 5 / Spyder X. Calibrite ColorChecker Display Pr o/ Plus / Calibrite Display Pro HL / Plus HL
 

Wszechstronny Port USB-C ™

SW242Q posiada nowoczesny port USB-C™, umożliwiający przesyłanie obrazu, dźwięku, danych oraz zasilanie laptopa za pomocą jednego kabla. To znacząco ułatwia kalibrację monitora, czyniąc port USB-C™ niezwykle efektywnym – obsługuje rozdzielczość 2K i zapewnia szybki transfer danych do 5 Gb/s.

 • Szybkość transmisji USB-C™ może się różnić.
 • USB-C jest kompatybilny z Thunderbolt 3.
 • Upewnij się, że port USB-C laptopa obsługuje tryb DisplayPort Alt.
 • Zakup certyfikowany przez USB-IF kabel, w pełni wyposażony w funkcje dostarczania energii oraz przesyłania wideo, audio i danych.
 
BenQ SW242Q złacze USB-C kompatybilne z thunderbolt 3
 

Zaawansowany tryb czarno-biały

Monitor BenQ umożliwia przeglądanie zdjęć w odcieniach szarości, zanim wprowadzisz stałe zmiany w edytorze graficznym. Urządzenie oferuje trzy predefiniowane ustawienia do podglądu zdjęć czarno-białych, co pozwala na wybór najlepszego efektu dla konkretnego obrazu. Dzięki temu można dokładnie ocenić, jak zdjęcie będzie wyglądać po konwersji do skali szarości, zanim zdecydujesz się na trwałe zmiany.

 
Benq SW272U tryb czarno-biały
 

Zgodność ekranu z odbitką — Paper Color Sync

Monitor oferuje wierną symulację kolorów zdjęć przed ich wydrukowaniem. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu BenQ, Paper Color Sync, monitor dostosowuje wyświetlane obrazy do konkretnych parametrów drukarki i papieru. Efekt na ekranie jest bardzo zbliżony do tego, co zobaczysz na wydruku, co pozwala na precyzyjną kontrolę kolorów i zapewnia doskonałe rezultaty końcowe.
 
BenQ SW242Q poprawny soft proofing dzięki paper color sync
 

GamutDuo

Funkcja GamutDuo w monitorze pozwala na porównywanie obrazów z dwóch różnych przestrzeni barw obok siebie, co ułatwia ocenę kolorów. Można też wykorzystać tę funkcję do wyświetlania obrazów z dwóch różnych źródeł jednocześnie, co jest szczególnie przydatne przy pracy z wieloma komputerami. Aby włączyć GamutDuo, wystarczy zmienić ustawienia PIP/PBP w menu ekranowym monitora, co umożliwia łatwe i efektywne zarządzanie różnymi zadaniami na jednym ekranie.

 
 Benq SW242Q funkcja gamut duo
 

Ogrom portów wejścia i wyjścia

Monitor oferuje szeroki wybór portów, zapewniając elastyczność w podłączaniu różnych urządzeń. Można go podłączyć do komputera przez HDMI 2.0, DisplayPort 1.4 lub USB-C. Dodatkowo, porty USB 3.1 ułatwiają transfer plików i łączność z pamięciami masowymi, co sprawia, że praca z tym monitorem jest wygodna i efektywna.

 
dostępne złącza w montiorze benq sw242Q
 

Monitor BenQ SW242Q parametry techniczne:

Wyświetlacz
 • Rozmiar ekranu: 24.1 cali (16:10)
 • Rodzaj panelu: IPS, LED
 • Rozdzielczość (maks.): 2560x1600
 • Jasność (typowa): 400 nitów
 • HDR: HDR10
 • Natywny kontrast: 1000:1
 • Kąt widzenia (lewo/prawo) (CR>= 10): 178°/178°
 • Czas reakcji (GtG): 5 ms
 • Częstotliwość odświeżania (Hz): 60
 • Przestrzeń barw: 100% sRGB, 99% Adobe RGB, 99% P3
 • Tryb koloru: Adobe RGB, Czarno-biały, Kalibracja 1, Kalibracja 2, Kalibracja 3, Własny, DCI-P3, DICOM, Display P3, HDR, M-Book, Paper Color Sync, Rec.709, sRGB
 • Liczba wyświetlanych kolorów: 1,07 mld kolorów
 • PPI: 125
 • Powłoka ekranu wyświetlacza: Antyodblaskowa
 • Temperatura barwowa: 5000K, 6500K, 9300K, Użytk.-K, Użytk.-RGB
 • Gamma: 1.6 - 2.6, sRGB
 • HDCP: 2.2
 • Język menu ekranowego: Arabic, Chinese (simplified), Chinese (traditional), Czech, Deutsch, English, French, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Netherlands, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Spanish, Swedish
 • AMA: Tak
Audio
 • Gniazdo słuchawkowe: Tak

Zasilanie

 • Zasilacz: Wbudowany
 • Pobór mocy (normalny): 27 W, Pobór mocy (maks.): 170 W, Pobór mocy (tryb uśpienia): 0.3 W, Zasilanie(USB C / Thunderbolt 3): 90W
Wymiary i waga
 • Pochylenie (w dół/w górę): -5˚ - 20˚, Obrót (w lewo/w prawo): 30˚/30˚, Zmiana orientacji ekranu (pivot): 90˚
 • Regulacja wysokości wyświetlacza: 120mm
 • Wymiary (wys.x szer.x gł.) (mm):452.59-572.59 x 533.2 x 262.6
 • Waga netto (kg): 7.8, Waga netto (bez stojaka) (kg): 6.1
 • Montaż ścienny VESA: 100x100 mm
Akcesoria
 • Inne akcesoria: Raport kalibracji, Pokrywa złącz, QSG, Instrukcje dotyczące bezpieczeństwa
Złącza
 • Czytnik kart pamięci: SD/SDHC/SDXC/MMC
 • HDMI (v2.0): 2szt
 • DisplayPort (v1.4): 1szt
 • USB C (Zasilanie 90W, DisplayPort Alt Mode, Dane): 1szt
 • USB Type B ( Upstream ): 1szt
 • USB 3.1 ( Downstream ): 2szt
Certyfikacja
 • Certyfikaty: TUV Panel antyodblaskowy, calman verified, Pantone Validated, Pantone SkinTone™ Validated
Funkcje profesjonalne
 • Obsługa formatu wideo: Tak
 • Raport kalibracji fabrycznej: Tak
 • 3D-LUT: 16bits
 • Delta E(avg): ≤1.5
 • Gamut Duo: Tak
 • Tryb czarno-biały: Tak
 • Poziom czerni: Tak
 • Kalibracja sprzętowa: Tak
 • Technologia jednolitości (uniformity): Tak
 • Auto Pivot: Tak
Oprogramowanie
 • Palette Master Ultimate, Paper Color Sync, LightSpace Ready, calman ready

Dostawa / Dodatkowe informacje

Kaptur/fartuch ochronny Nie, opcja dodatkowo płatna
Kalibracja sprzętowa Tak, dołączone oprogramowanie
Gamut barwowy Adobe RGB
Rozdzielczość naturalna ekranu 2560x1600
Gwarancja producenta 3 lata

Mogą Cię też zainteresować:

Opinie o produkcie (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać opinie. Moderujemy opinie. Wyświetlamy pozytywne i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl