Wzorniki.eu
Profesjonalny monitor 4K UHD
Sprawdź Promocje
Monitor EIZO ColorEdge CS2400S-LE + kalibrator SpyderX Elite
Monitor EIZO ColorEdge CS2400S-LE + kalibrator SpyderX Elite

2 799,00 zł

Cena regularna: 3 199,00 zł

Najniższa cena: 3 199,00 zł
szt.
Producenci
Monitor BENQ SW272U - 27 cali | 4K | AdobeRGB | 90W USB-C
Dostępność: w magazynie sklepu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 5 595,00 zł 5595.00
ilość szt.
Ocena: 4.41 (Ilość ocen: 0)
Producent: BENQ
Kod produktu: 9H.LLFLB.QBE

Opis

Monitor BenQ SW272U - 27 cali / 4K / AdobeRGB

BenQ SW272U to nowy monitor serii SW przeznaczonej dla grafików, fotografów i filmowców. Monitor SW272U oferuje wszystko, co najlepsze z poprzedniego modelu oraz dodatkowo: Obsługę HDR10 i HLG. Obsługę urządzeń przetwarzających obraz SDI na HDMI oraz karty przechwytujące sygnał SDI. Funkcję Paper Color Sync do symulacji wydruków, bezprzewodowy pilot G3. Nowy SW272U to także zgodność z najnowszymi standardami branżowymi: Pantone Validated, Pantone SkinTone validated, calman VERIFIED, calman READY i ColourSpace Integrated.

Kluczowe cechy monitor BenQ SW272U:

 • 27 calowy panel 10 bit IPS 4K UHD
 • 99% kolorów AdobeRGB oraz DCI-P3
 • 100% kolorów Rec. 709 / sRGB
 • Obsługa HDR10 i HLG
 • Kalibracja sprzętowa 16 bit 3D LUT
 • Kaptur w zestawie
 • Złącze USB-C z ładowania do 90W kompatybilne z Thunderbolt 3
 • Certyfikaty: TUV, Calman Verified i Pantone Validated
 • 3 lata gwarancji
 
Monitor BenQ SW272U AdobeRGB panel IPS z HDR 

Monitor 4K UHD

Monitor BenQ SW272U o rozdzielczości 4K Ultra HD zapewnia niezwykłą szczegółowość prezentowanych treści. Ekran 4K UHD gwarantuje ponadprzeciętną jakość wyświetlanego obrazu oraz rewelacyjną ergonomię pracy.
 
Benq SW272U dokładne wyświetlanie kolorów
 

Certyfikowany przez TUV Rheinland panel antyodblaskowy

Monitor posiada certyfikowany przez TUV Rheinland antyodblaskowy panel. Masz pewność, że ekran w nowym monitorze SW272 skutecznie redukuje odblaski i refleksy. Efekt ten przekłada się na wrażenie symulacji tekstury papieru na ekranie, niezależnie od rodzaju oświetlenia w otoczeniu.

 
BenQ SW272U wyposażony jest w panel antyodblaskowy certyfikowany przez TUV
 

Monitor BenQ SW272U reprodukuje 99% kolorów z palety AdobeRGB oraz DCI-P3

Wyświetlaj prawdziwe barwy natury z BenQ SW272U! Przestrzeń kolorów Adobe RGB to szeroki zakres reprodukowanych barw. Wyświetlane wartości odcieni niebieskiego i zielonego to bardziej realistyczne odwzorowanie kolorów otaczającego nas świata.

Dzięki technologii AQCOLOR od BenQ kolory są odwzorowywane z najwyższą precyzją (Delta E ≤ 1.5 dla trybów AdobeRGM, DCI-P3, oraz sRGB). To oznacza, że kolory są wyświetlane dokładnie tak, jak powinny być. Zespół BenQ, prowadzony przez eksperta ds. kolorów, współpracował z ICC i ISO w celu ustalenia standardów kolorów i wytycznych implementacyjnych.

Dostępne tryby kolorów w menu wyświetlacza: Adobe RGB, sRGB, Rec.709, DCI-P3, Display P3, M-book, B+W, HDR, Calibration 1, Calibration 2, Calibration 3, Custom, Paper Color Sync, DICOM.

 
BENQ SW271C działa, zapewniając doskonałą dokładność kolorów
 

Monitor BenQ SW272U z panelem 10-bit IPS

Najłagodniejsze przejścia tonalne na ekranie z 10-bitowym panelem, który wyświetla ponad miliard kolorów. Ekran w monitorze BenQ SW272U 4K LED wyświetla 64 razy więcej kolorów niż standardowy monitor z panelem 8-bit.

 
BenQ SW272U 4K LED profesjonaliści wymagają doskonałości
 

Zaimplementowany High Dynamic Range (HDR) w SW272U

High Dynamic Range (HDR) zwiększa ogólną dynamikę pomiędzy czernią a bielą, tak aby uzyskany obraz prezentował dokładniej to, co widzisz w realnym świecie. HDR umożliwia punktowe wyświetlenie szczegółów o bardzo wysokiej jasności jak promienie słoneczne czy blask ognia.

* Aby wyświetlić zawartość HDR z urządzenia, należy używać certyfikowanego kabla HDMI, ewentualnie High Speed HDMI Cable lub Premium High Speed HDMI Certified Cable.

 
BenQ SW272U obsługuje HDR10 oraz HLG
 

Certyfikowane oprogramowanie Calman Verified, Pantone Validated i inne

Monitor 27 cali od BenQ posiada certyfikaty Calman Verified, Pantone Validated i Pantone SkinTone Validated. BenQ gwarantuje doskonałość kolorów, czego oczekują kreatywni profesjonaliści. Ponadto monitor BenQ SW272U współpracuje z najpopularniejszym na świecie oprogramowaniem do kalibracji wideo, Calman i ColourSpace. Dostosuj 3D LUT  wyświetlacza, aby zapewnić precyzję i spójność na wszystkich poziomach.

 
SW272U certyfikowany przez liderów w swoich dziedzinach
 

Zgodność z konwersją SDI

Z monitorem BenQ SW272U operatorzy kamer mogą podłączyć swoje urządzenia SDI do monitora, zapewniając stabilną i nieskompresowaną transmisję sygnału oraz prawdziwą jakość obrazu wideo. Wyświetlacz obsługuje próbkowanie 4:4:4, 4:2:2 i 4:2:0

*Black Magic Teranex Mini SDI do HDMI 12G, Black Magic Micro Converter SDI do HDMI, Black Magic DeckLink 4K Extreme 12G, AJA Hi5 12G, AJA KONA5.

 
SW272U obsługuję wybrane urządzenia SDI
 

16-bitowa tablica 3D Look Up Table

16-bitowa tabela 3D LUT zastosowana w BenQ SW272U poprawia precyzję łączenia barw RGB. Wartość wskaźnika Delta E≤ 1.5 w przestrzeniach barw Adobe RGB, DCI-P3 oraz sRGB zapewnia najbardziej zbliżony do rzeczywistości i reprezentatywny obraz oryginalnego zdjęcia.

 
BENQ SW272U pomaga uzyskiwać realistyczny wygląd obrazu
 

Sprzętowa kalibracja monitora

Kalibracja sprzętowa dostępna w monitorze BenQ SW272U stanowi kluczowy element zapewniający spójne i bezkompromisowe wyświetlanie obrazów. Dzięki niej możliwe jest dokładne dostosowanie układu przetwarzania obrazu w monitorze. To oznacza, że niezależnie od ustawień karty graficznej, obrazy wyświetlane na monitorze pozostaną spójne i wiernie odwzorują rzeczywiste kolory i detale.

Wyświetlacz oferuje trzy dostępne tryby kalibracji, co pozwala na zapisanie wyników bezpośrednio w monitorze. To sprawia, że użytkownik może łatwo przełączać się między różnymi trybami kalibracji w zależności od swoich potrzeb i preferencji. Dzięki temu zapewniona jest najwyższa jakość wyświetlanych obrazów, co jest istotne zwłaszcza w dziedzinach, gdzie dokładność kolorów i detali ma kluczowe znaczenie.

 
Benq SW272U możliwość drobiazgowego strojenia barw
 

Oprogramowanie kalibracyjne Palette Master Ultimate

Oprogramowanie Palette Master Ultimate pozwala na dokładną sprzętową kalibrację kolorów monitora. Połączenie programu oraz oddzielnie kupowanego kalibratora umożliwia precyzyjne dostosowanie wyświetlania kolorów, oraz utrzymanie najwyższych parametrów obrazu na stałym poziomie przez długi czas.

Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się spójnymi i dokładnymi kolorami na monitorze. Jest to niezwykle istotne w pracy z grafiką, fotografią, projektowaniem czy innymi dziedzinami, gdzie dokładność kolorów ma kluczowe znaczenie. Sprzętowa kalibracja monitora w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem to gwarancja, że obrazy będą wyglądać zgodnie z rzeczywistymi kolorami i detalami, niezależnie od ustawień karty graficznej czy systemu operacyjnego.

 
BenQ Palette Master Ultimate
Kompatybilny system operacyjny:
 • WIN10 i późniejsze, Mac OS 10.12 i nowsze
 • Obsługiwane kalibratory: X-Rite i1 Display Pro, i1 Pro, i1 Pro 2, i1 Pro 3. Datacolor Spyder 5, Spyder X, Spyder X2. Calibrite ColorChecker Display Pro/Plus, Calibrite Display Pro HL / Plus HL
 

Kabel USB-C ™ Zapewnia Optymalną Wygodę

Monitor BenQ SW272U wykorzystuje najnowszy port USB-C ™ do przesyłania danych za pomocą tylko jednego kabla. Dzięki temu można z łatwością przeprowadzić kalibrację sprzętu. Port USB-C ™ sprawnie wyświetla rozdzielczość 4K i zapewnia transfer do 5Gb / s. Poprzez port USB-C możesz także zasilać podłączony do monitora BenQ SW272U laptop z mocą do 90W.

* Szybkość transmisji USB-C ™ może się różnić. * USB-C jest kompatybilny z Thunderbolt 3. * Upewnij się, że port USB-C laptopa obsługuje tryb DisplayPort Alt. * Upewnij się, że zakupiony kabel jest certyfikowany przez USB-IF i jest w pełni wyposażony w funkcje dostarczania energii oraz przesyłania wideo / audio / danych.

 
BenQ SW272U złacze USB-C z zasilaniem 90w
 

Zaawansowany tryb czarno-biały

Wyświetlaj zdjęcia z zastosowaniem efektu kliszy czarno-białej. Wybierz jeden z trzech różnych ustawień do podglądu zdjęć w skali szarości przed wykonaniem faktycznych zmian w programie do obróbki zdjęć.

 
SW272U 4k led tryb czarno-biały
 

Zgodność ekranu z odbitką - Paper Color Sync

Spójność wyświetlania kolorów. Monitor BenQ SW272U umożliwia łatwy i dokładny podgląd zdjęć przed wydrukowaniem. Oprogramowanie Paper Color Sync, autorskie oprogramowanie BenQ, generuje symulowane obrazy dostosowane do ustawień kolorów, drukarki i używanego papieru fotograficznego. Będziesz cieszyć się wyświetlaniem na ekranie o prawie identycznych właściwościach jak drukowane kopie.
 
BenQ SW272U oprogramowanie paper color sync
 

GamutDuo

W monitorze BenQ SW272U funkcja GamutDuo umożliwia jednoczesne wyświetlanie obrazu w różnych przestrzeniach barwnych obok siebie dla większej wygody porównań. Co więcej, można w ten sposób prezentować sygnał z dwóch oddzielnych źródeł / komputerów. * GamutDuo można włączyć w menu ekranowym zmieniając tryb PIP / PBP

 
 monitor 27 cali z funkcją gamut duo
 
 

NOWY kontroler OSD G3

Nowy bezprzewodowy Kontroler OSD G3 zastosowany w monitorze BenQ SW272U to sterownik, który zawiera trzy zaprogramowane ustawienia. Pozwalają one na wybór pomiędzy trzema zdefiniowanymi przez użytkownika trybami pracy. Domyślnie są nimi jak edycja zdjęć, rozrywka lub przeglądanie stron internetowych i fotografia czarno-biała. Kontroler pozwala to na swobodne przełączanie trybów pracy, bez konieczności przechodzenia przez skomplikowane ustawienia menu ekranowego. Przełącznik G3 jest również wyposażony w przycisk do szybkiej nawigacji po ustawieniach monitora.

Przełącznik G3 może sterować kilkoma monitorami jednocześnie. Wystarczy, że ustawisz ten sam kanał komunikacyjny na wszystkich posiadanych monitorach BenQ serii SW.

 
 Pilot G3 do Benq sw272u
 

Osłona monitorowa w standardzie

Monitor graficzny BenQ SW272U posiada dołączaną osłonę ekranu. Kaptur skutecznie zmniejsza odblaski na ekranie wynikające z oświetlenia zewnętrznego, zapewniając wyświetlanie wymagane w profesjonalnej pracy.

 
Benq Sw272U kaptur w standardzie
 

Szeroka gama łączy

Mnogość różnych wejść zapewnia użytkownikom elastyczność w podłączaniu różnych urządzeń wejściowych. Użytkownicy komputerów mogą połączyć monitor BenQ SW272U do komputera za pomocą wejścia HDMI 2.0 (2szt), DisplayPort 1.4 lub USB-C (zgodny z Thunderbolt 3). Dwa porty USB 3.1 doskonale sprawdzą się do szybkiego transferu plików i podłączenia do urządzeń pełniących funkcje pamięci masowej.

 
dostępne złącza USB-C, HDMI i inne
 

Monitor BenQ SW272U 27 cali 4K z AdobeRGB - parametry techniczne:

Wyświetlacz
 • Rozmiar ekranu: 27 cali (16:9)
 • Rodzaj panelu: IPS, LED
 • Rozdzielczość (maks.): 3840x2160 / 4K
 • Jasność (typowa): 400 nitów
 • HDR: HDR10, HLG
 • Natywny kontrast: 1000:1
 • Kąt widzenia (lewo/prawo) (CR>= 10): 178°/178°
 • Czas reakcji (GtG): 5 ms
 • Częstotliwość odświeżania (Hz): 60
 • Przestrzeń barw: 100% sRGB, 99% Adobe RGB, 99% P3
 • Tryb koloru: Adobe RGB, Czarno-biały, Kalibracja 1, Kalibracja 2, Kalibracja 3, Własny, DCI-P3, DICOM, Display P3, HDR, M-Book, Paper Color Sync, Rec.709, sRGB
 • Liczba wyświetlanych kolorów: 1,07 mld kolorów
 • PPI: 163
 • Powłoka ekranu wyświetlacza: Antyrefleksyjna z certyfikatem TUV
 • Temperatura barwowa: 5000K, 6500K, 9300K, Użytk.-K, Użytk.-RGB
 • Gamma: 1.6 - 2.6, sRGB
 • HDCP: 2.2
 • Język menu ekranowego: Arabic, Chinese (simplified), Chinese (traditional), Czech, Deutsch, English, French, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Netherlands, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Spanish, Swedish
 • AMA: Tak
Audio
 • Gniazdo słuchawkowe: Tak

Zasilanie

 • Zasilacz: Wbudowany
 • Pobór mocy (normalny): 34 W, Pobór mocy (maks.): 200 W, Pobór mocy (tryb uśpienia): 0.5 W, Zasilanie (USB C / Thunderbolt 3): 90W
Wymiary i waga
 • Pochylenie (w dół/w górę): -5˚ - 20˚, Obrót (w lewo/w prawo): 30˚/30˚, Zmiana orientacji ekranu (pivot): 90˚
 • Regulacja wysokości wyświetlacza: 140mm
 • Wymiary (wys.x szer.x gł.): 451.8-591.8x613.9x274mm
 • Wymiary (wys.x szer.x gł.) (bez stojaka) (z osłoną) (mm): 374.9x613.9x84.95
 • Wymiary (wys.x szer.x gł.) (z osłoną) (mm): 463.2-603.2x626.12x364.8
 • Waga netto (kg):8.6, Waga netto (bez stojaka) (kg): 5.25, Waga netto (z osłoną) (kg): 9.7
 • Montaż ścienny VESA: 100x100 mm
Akcesoria
 • Raport kalibracji, sterownik Hotkey Puck G3, pokrywa złącz, instrukcje dotyczące bezpieczeństwa, osłona przeciwodblaskowa (pozioma i pionowa), karta gwarancyjna.
Złącza
 • Czytnik kart pamięci: SD/SDHC/SDXC/MMC
 • HDMI (v2.0): 2szt
 • DisplayPort (v1.4): 1szt
 • USB C (Zasilanie 90W, DisplayPort Alt Mode, Dane): 1szt
 • USB Type B ( Upstream ): 1szt
 • USB 3.1 ( Downstream ): 2szt
Certyfikacja
 
 • TUV panel antyodblaskowy, calman verified, Pantone Validated, Pantone SkinTone™ Validated.
Funkcje profesjonalne
 • Obsługa formatu wideo: Tak
 • Raport kalibracji fabrycznej: Tak
 • 3D-LUT: 16bits
 • Delta E(avg): ≤1.5
 • Gamut Duo: Tak
 • Tryb czarno-biały: Tak
 • Poziom czerni: Tak
 • Kalibracja sprzętowa: Tak
 • Technologia jednolitości (uniformity): Tak
 • Sterownik Hotkey Puck G3: Tak
Oprogramowanie
 • Palette Master Ultimate, Paper Color Sync (do pobrania ze strony producenta)

Dostawa / Dodatkowe informacje

Kaptur/fartuch ochronny Tak, na wyposażeniu
Kalibracja sprzętowa Tak, dołączone oprogramowanie
Gamut barwowy Adobe RGB
Rozdzielczość naturalna ekranu 3840x2160
Gwarancja producenta 3 lata

Mogą Cię też zainteresować:

Opinie o produkcie (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać opinie. Moderujemy opinie. Wyświetlamy pozytywne i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl