Wzorniki.eu
Kategorie blog
Sprawdź Promocje
Monitor EIZO ColorEdge CS2400S | 6 lat gwarancji | skalibrowany
Monitor EIZO ColorEdge CS2400S | 6 lat gwarancji | skalibrowany

3 459,00 zł

Cena regularna: 3 569,00 zł

Najniższa cena: 3 569,00 zł
szt.
Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Chmura tagów
Nowość — Calibrite ColorChecker Passport Video 2

Nowość — Calibrite ColorChecker Passport Video 2

Kontrola obrazu i kolorów w fotografii, wideo i filmie od ujęcia po edycję

ColorChecker Passport Video 2 to wyjątkowe narzędzie dla fotografów i filmowców, które gwarantuje precyzyjność kolorów i kreatywną swobodę.

Zawiera cztery specjalistyczne wzorce:

 • ColorChecker Classic do tworzenia profili aparatu w trybie RAW.
 • Wzorzec do balansu bieli
 • Dwa dedykowane wzorce wideo.
 • Wszystko zamknięte w kompaktowym, solidnym etui.

Za pomocą kombinacji wzorców, oprogramowania Camera Calibration i wtyczki do Adobe Lightroom®, a także dzięki kompatybilności z popularnymi programami do montażu. Calibrite Passport Video 2 jest naszym najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem.

Zapewnia profesjonalną kontrolę nad kolorami i obrazem oraz umożliwia synchronizację aparatów i kamer. Teraz, dzięki jednemu ColorChecker Passport, użytkownicy mogą szybko osiągnąć idealny balans kolorów i neutralny punkt bieli, co pozwala zaoszczędzić czas na edycję i skoncentrować się na procesie twórczym. Etui można spersonalizować, dodając unikatowe oznaczenie do Passport Video 2.

Mimo swoich kompaktowych rozmiarów, 12,5 x 9 cm. ColorChecker jest gotów sprostać wszelkim wyzwaniom związanym z fotografią i filmowaniem, umożliwiając korzystanie z niego w każdych warunkach i miejscach.

 

calibrite colorchecker passport video 2

 

Calibrite ColorChecker Passport Video 2 w skrócie:

 • Wzorzec kolorów wideo — Ten wzorzec posiada sześć pól chromatycznych dla produkcji wideo, sześć pól skóry, sześć pól szarości oraz sześć pól świateł i cieni, w tym jedno pole czerni o wysokim połysku, umożliwiając osiągnięcie perfekcyjnego balansu kolorów.
 • Wzorzec skali szarości — Zawiera trzy stopnie szarości: biel, szarość o wartości 40 IRE i wzorcową czerń.
 • Wzorzec balansu bieli — Pozwala na korektę balansu bieli dla serii zdjęć, eliminując potrzebę indywidualnej korekty każdego zdjęcia. Dla filmów umożliwia uniknięcie osobnej korekty balansu bieli dla każdego klipu.
 • Wzorzec klasyczny — Jest to 24-polowy standardowy wzorzec przemysłowy, używany do kreowania profili aparatu i weryfikacji kolorów.
 • Oprogramowanie do kalibracji — Aplikacja umożliwiająca tworzenie indywidualnych profili DNG oraz ICC dla różnych kombinacji aparatu, obiektywu i oświetlenia.
 • Wtyczka Lightroom®- Umożliwia tworzenie indywidualnych profili aparatu bezpośrednio w Adobe® Lightroom®.
 • Kompatybilność z oprogramowaniem — Kompatybilny z każdym programem do montażu filmowego z narzędziami do korekty balansu bieli, wektroskopem, RGB parade lub monitorem waveform. Obsługiwane są:  DaVinci Resolve, 3D LUT Creator, Adobe Photoshop, Adobe Lightroom przez bezpłatny plugin, Hasselblad Phocus, oraz DxO Photolab 4.
 • Ochronne etui — Etui umożliwia umiejscowienie wzorca w różnych pozycjach, co sprawia, że jest on dobrze widoczny w każdym ujęciu. Zawiera również smycz.

Naturalne kolory od ujęcia po edycję

Calibrite Passport Video 2 jest kluczowym narzędziem, które ułatwia uchwycenie prawdziwych kolorów i gwarantuje najwyższą precyzję obrazu od momentu ujęcia do edycji. Przed rozpoczęciem kreatywnego color gradingu, uzyskaj neutralny obraz, nawet korzystając z różnych aparatów/kamer.

Sztuka kontroli obrazu polega na zachowaniu spójności kolorów przez cały proces, od początku do końca. Oznacza to, że zarówno aparat, jak i kamera rejestrują naturalne kolory, monitor wiernie je reprodukuje, a finalny wydruk lub render są zgodne z Twoją wizją i tym, co widzisz na ekranie.

Calibrite ColorChecker Passport Video 2 to wydajne, uniwersalne narzędzie dla każdego twórcy, który chce oszczędzić czas i uzyskać spójny, przewidywalny i neutralny punkt startowy, osiągając zamierzony efekt szybciej niż kiedykolwiek.

Współpracując z dowolnym systemem kalibracji monitorów Calibrite, unikniesz błędów i oszczędzisz czas i zasoby. Niezależnie od tego, czy pracujesz w studio, czy na zewnątrz, Calibrite ColorChecker Passport szybko stanie się Twoim kluczowym narzędziem zarówno podczas produkcji, jak i edycji.

Wzorzec kolorów wideo

Stworzony specjalnie dla nowoczesnej produkcji wideo, wzorzec oferuje cztery rzędy kolorowych pól, stanowiąc efektywne narzędzie do ekspresowej korekty barw. Kolory chromatyczne: sześć specjalnie zaprojektowanych pól, które umożliwiają dopasowanie osi kolorów na wektoroskopie. Odcienie skóry: zestaw pól przeznaczonych do różnych odcieni skóry, od jasnych do ciemnych, umożliwiających sprawdzenie i korektę względem osi barw skóry.

Liniowa skala szarości: sześć stopni szarości z dodatkowymi polami dla świateł i cieni. Światła i cienie: sześć pól białych i czarnych, w tym czarne pole o wysokim połysku, dla przechwytywania pełnej gamy tonów przez kamerę.

 

wzorzec do filmu i fotografii od x-rite

 

Wzorzec skali szarości

Udoskonalony wzorzec umożliwiający osiągnięcie perfekcyjnej ekspozycji w tworzeniu wideo. Wzorzec szarości oferuje trzy pola – biel, 40 IRE szarość oraz wzorcową czernią o wysokim połysku.

Wzorzec pozwala:

 • Dostosować ekspozycję, balans kolorów i kontrast z różnych kamer
 • Gwarantuje, że półtony, takie jak odcienie skóry, są wiernie rejestrowane.

Wzorzec balansu bieli

Dokładne ustawienie balansu bieli od początku gwarantuje naturalne barwy i idealny punkt wyjścia do dalszej obróbki. Wzorzec dostarcza neutralny punkt odniesienia w różnych warunkach świetlnych i równomiernie odbija światło przez całe spektrum widzialne. Stworzenie niestandardowego profilu balansu bieli w aparacie pozwala na kompensację różnych warunków świetlnych.

Wzorzec Calibrite ColorChecker umożliwia:

 • Usunięcie dominujących barw.
 • Zwiększenie jakości kolorów na ekranie aparatu.
 • Sprawniejszą i prostszą obróbkę zdjęć, eliminując potrzebę indywidualnych korekt.

Uwaga:

Osoby zapisujące w RAW mogą fotografować wzorzec w dowolnym czasie sesji. Dla tych, którzy używają JPEG, zdjęcie wzorca powinno być pierwszym.

„Dlaczego nie użyć po prostu białego przedmiotu?” Ustawienie balansu bieli przy użyciu kartki lub innego szarego elementu może wydawać się dobrym rozwiązaniem. Niestety, wiele przedmiotów nie jest neutralne spektralnie w różnych światłach.

Niewłaściwy balans bieli może prowadzić do niechcianych odcieni i niespójności kolorów między zdjęciami w różnych warunkach świetlnych, co może opóźnić postprodukcję.

 

korekta kolorów dzięki colorchecker passport video 2

 

Wzorzec klasyczny

Zrobienie zdjęcia wzorca ColorChecker Classic, zgodnego ze standardem przemysłowym, jest kluczowe dla uzyskania konsekwentnych i przewidywalnych barw w trakcie sesji. Jego użycie razem z oprogramowaniem Camera Calibration pozwala na stworzenie profili DNG/ICC, które uwzględniają aktualne warunki świetlne, zapewniając przewidywalność i powtarzalność barw we wszystkich zdjęciach sesji i z każdej kamery.

24-polowy standardowy wzorzec umożliwia także wizualne porównywanie barw. Włącz wzorzec w sesji, otwórz zdjęcie wzornika w swoim edytorze zdjęć i użyj go jako referencyjnego punktu do korekty barw. Każde z 24 pól reprezentuje kolory naturalnych elementów, jak błękit nieba, odcienie skóry, czy zieleń liści. Próbki odbijają światło tak, jak naturalne obiekty. Każde pole jest indywidualnie barwione, by uzyskać czyste, jednolite i nasycone kolory bez zanieczyszczeń i mieszanki odcieni.

Oprogramowanie do kalibracji

Stwórz własne profile DNG i/lub ICC za pomocą renomowanego w branży 24-polowego wzorca ColorChecker Classic oraz programu ColorChecker Camera Calibration. Ta nowoczesna technologia tworzenia profili gwarantuje precyzyjne wyniki nawet przy małych polach referencyjnych i przy niemal każdym nietypowym źródle światła sztucznego. Co więcej, program z funkcją auto-detekcji sam znajdzie wzorzec. Niezależnie od liczby używanych aparatów, łatwo uzyskasz prawidłowe barwy i zachowasz pełną kontrolę nad nimi.

Profile DNG Dual-Illuminant

Profil dual-illuminant bierze pod uwagę dwa dominujące źródła światła, aby stworzyć jeden uniwersalny profil, użyteczny w różnorodnych warunkach oświetleniowych. Profile Dual-illuminant zapewniają elastyczność w przemieszczaniu się między zróżnicowanymi warunkami, eliminując potrzebę zmiany profili.

Kompaktowe etui ochronne

Calibrite ColorChecker Video 2 został stworzony z naciskiem na komfort użytkowania, sprawdzając się w każdej sytuacji. Jego solidna obudowa chroni cztery wzorce kolorystyczne ColorChecker przed zniszczeniami, zapewniając ich długowieczność.
Etui Passport Video 2 jest wielofunkcyjne, umożliwiając dopasowanie do każdej sceny. Praktyczna etykieta identyfikacyjna pozwala na łatwe oznaczenie i spersonalizowanie Passporta. W zestawie znajduje się również smycz, dzięki której Passport zawsze będzie pod ręką!
 
 
etui wzorca colorchecker passport video 2
 

Calibrite ColorChecker Passport Video 2 specyfikacja:

 • Liczba wzorców: 4
 • Liczba pól kolorystycznych: 52
 • Wymiary wzorca: 10,9 x 6,35cm
 • Wymiary etui: 12,5 x 9 cm
 • Zakres wilgotności: 85% lub mniej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl