Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28
Aktualnie w promocji
PANTONE Portable Guide Studio - 8 wzorników
PANTONE Portable Guide Studio - 8 wzorników
4 165,00 zł 3 899,00 zł
szt.
3 letnia gwarancja na monitor BenQ - wyjaśnienie kluczowych kwestii 0
3 letnia gwarancja na monitor BenQ - wyjaśnienie kluczowych kwestii

3 letnia gwarancja na monitor BenQ - wyjaśnienie kluczowych kwestii

Rynek monitorów profesjonalnych/graficznych to nie tylko rynek wyrachowanego i z najwyższej (danego producenta) półki sprzętu, ale także (coraz częściej), rynek usług dodanych do sprzętu. Mam tu na myśli nie tylko usługi sensu stricto, jak kalibracja monitora przed/po zakupie czy selekcja egzemplarza ale gwarancja i jej szczegółowe i szczególne wartości, które coraz częściej decydują o tym czy kupić dany sprzęt czy nie. Firma BenQ i w tej kwestii nie pozostaje w tyle w stosunku do innych firm.

Standardowa 3 letnia gwarancja...czytamy...

 

BenQ warunki gwarancji monitorów serii SW


... raczej nie czytamy :) Kto czyta karty gwarancyjne? Ja nie czytam, pan nie czyta, pani też nie czyta! W warunkach gwarancji firmy BenQ, szczególną uwagę warto zwrócić na kilka istotnych punktów:

1. Długość gwarancji. W przypadku monitorów dla profesjonalistów rozróżniamy dwa sposoby na określenie czasu trwania gwarancji. Pierwszy, wyrażony w miesiącach lub latach, odlicza czas wg kalendarza. Dla monitorów BenQ serii SW będzie to okres 3 lat od daty zakupu przez klienta końcowego. Drugi sposób opisania długości czasu trwania okresu gwarancyjnego, to ilości przepracowanych roboczo-godzin. Monitory BenQ serii SW, ale też NEC i EIZO, mają wbudowane liczniki roboczo-godzin. Okresem końca gwarancji w BenQ jest przepracowanie przez monitor 30000 roboczo-godzin. Warunek ten jest niemożliwy do spełnienia w okresie gwarancyjnym: 24h x 365 x 3 lata = 26280 godzin. Dla porównania, w NEC limit roboczo-godzin przy 3 letniej gwarancji wynosi 25000. W EIZO, przy 5 latach gwarancji, limit przepracowanych godzin wynosi 30000. Zakończenie okresu gwarancyjnego sprzętu, determinuje wystąpienie jednego z dwóch opisanych wyżej przypadków na zasadzie co pierwsze. Albo skończy się czas, albo zostanie osiągnięty limit czasu pracy przez urządzenie.

Ogólne warunki gwarancji monitorów BenQ na terenie Polski opisane są tu: Ogólne warunki gwarancji BenQ

 

2. Gwarancja na piksele. Monitory serii SW są objęte dodatkową gwarancją na defekty pikseli w okresie 6 miesięcy od daty zakupu przez klienta końcowego. Warunki takiej gwarancji są bardzo szczegółowo opisane. W pierwszej kolejności, należy uzmysłowić sobie, dokładnie czego dotyczy gwarancja. W tym przypadku mówimy o defektach całych pikseli. Nie pojedynczych sub-pikseli, czerwony, zielonym lub niebieski, tylko całych pikseli. Idąc dalej, gwarancja dotyczy tylko i wyłącznie świecących pikseli, a więc takich, które są otwarte i przepuszczają światło, są widoczne na ciemnym tle. Kolejnym warunkiem jest liczba uszkodzonych pikseli. Aby monitor "łapał" się na wymianę, na ekranie monitora musi znajdować się co najmniej 5 lub więcej wadliwych pikseli albo jeden w środkowej sekcji ekranu.

Szczegółowy opis gwarancji na piksele w monitorach BenQ znajduje się tu: Gwarancja na piksele BenQ

 

3. Procedura DOA. Tajemnicza procedura DOA dotyczy monitorów, zakupionych przez klientów końcowych w pierwszych 15 dniach (data z dokumentu zakupu). Procedura DOA dotyczy uszkodzeń produkcyjnych lub transportowych. Pomimo stosowania wysokich standardów jakościowych, czasami do klienta końcowego trafia produkt, który jest już uszkodzony lub uległ uszkodzeniu w transporcie, a wady nie udało się sprawdzić w inny sposób, jak poprzez wyjęcie produktu u klienta w domu. Reklamację gwarancyjną z tego tytułu, należy zgłosić w sposób standardowy do producenta przy czym na ów procedure należy się powołać. Procedura obowiązuje w okresie 15 dni od daty zakupu, gdzie dniem pierwszym, będzie dzień sprzedaży wyszczególniony na dokumencie zakupu.

 

Podsumowanie.

Diabeł tkwi w szczegółach, i tak jest także w przypadku warunków Gwarancyjnych monitorów BenQ serii SW. Szczegółowe warunki gwarancji są precyzyjnie opisane przez producenta i warto się z nimi zapoznać. Wyróżnikiem na tle innych firm jest niewątpliwie procedura DOA. Gwarancja, że sprzęt, w przypadku wad produkcyjnych, zostanie wymieniony na nowy a nie, na początku przygody z daną marką, utknie w serwisie na długiej naprawie, jest dużym atutem i wielkim plusem dla BenQa. Warunki gwarancyjne dla firm, konsumentów i firm z uprawnieniami konsumenckimi są jednakowe.

 

Poniżej kilka przydatnych linków i adresów:

Pełna oferta monitorów BenQ serii SW: https://wzorniki.eu/monitory-graficzne-benq

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl