Profesjonalny monitor 4K UHD
Aktualnie w promocji
Monitor NEC Multisync EA271Q-BK ColorTuned | skalibrowany
Monitor NEC Multisync EA271Q-BK ColorTuned | skalibrowany
3 299,00 zł 2 995,00 zł
szt.
Producenci
Wzornik Pantone CMYK Guide powlekany i niepowlekany
Dostępność: w magazynie sklepu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 799,00 zł 799.00
ilość szt.
Ocena: 5 (Ilość ocen: 0)
Producent: Pantone
Kod produktu: GP5101B

Opis

Pantone CMYK Coated & Uncoated

Teraz wzornik Pantone CMYK Guide oferuje nową, precyzyjną identyfikację barw oraz lepszą spójność druku CMYK

W ostatnim czasie firma Pantone odświeżyła swój wzornik z kolorami z palety CMYK. Wzornik CMYK Guide Coated & Uncoated (GP5101B) jest niezbędnym wsparciem dla projektantów pracujących w branży cyfrowej, poligraficznej i opakowaniowej. Po pierwsze, wzornik kolorów Pantone ten przedstawia 2868 kolorów w druku czterokolorowym cmyk a więc o 700 kolorów więcej niż w podstawowym wzorniku z kolorami Solid Pantone, Formula Guide (Pantone Matching System). Więcej kolorów oznacza więcej możliwości wyboru, więcej szans na inspirację projektową i lepsze dopasowanie do oczekiwań i potrzeb klientów.

cmyk

PANTONE CMYK Coated & Uncoated

Nowy wzornik CMYK Guide oferuje również więcej tego, o co projektanci prosili w przeszłości, a mianowicie o dodatkowe kolory pośrednie. Są to kolory znajdujące się pomiędzy dwoma istniejącymi kolorami Solid Pantone, które pomagają wypełnić istniejące luki w zapotrzebowaniu i zapewnić bardziej unikalną ofertę. Wszystkie te kolory są możliwe do uzyskania w druku zgodnym z procesem CMYK, nie są więc tak jasne i nasycone jak kolory z wzornika Pantone Formula Guide (PMS), lecz stanowią znaczne rozszerzenie dostępnych możliwości kolorystycznych.

Mówiąc o unikalnych kolorach, nowy wzornik Pantone CMYK Guide ułatwia również identyfikację kolorów, które nie mają bliskiego odpowiednika w PMS. Ponieważ kolory w wzorniku CMYK Guide oznaczone są gwiazdką, wskazującą na istnienie odpowiednika w wzorniku Formula Guide (PMS). Natomiast wszystkie kolory bez gwiazdki, tj. bez bliskiego odpowiednika PMS, są unikalne dla Wzornika CMYK Guide.

 

wzornik cmyk

 

Dlaczego jest to ważne? Otóż, w przypadku mniejszych kampanii i projektów, realizowanych i produkowanych w mniejszych drukarniach i mniej skomplikowanych procesach druku, czyli tam, gdzie nie używa się droższych kolorów spotowych (mówiąc potocznie, pantonów), unikalne barwy CMYK są świetnym sposobem na znalezienie świeżych, mniej eksponowanych i oklepanych kolorów do wykorzystania w identyfikacji wizualnej firmy, opakowaniach lub materiałach promocyjnych. Pomyśl tylko – Nowy Wzornik CMYK Guide od Pantone oferuje niewiarygodną liczbę 1889 kolorów typu Coated (zadruk na powierzchniach powlekanych) i 1653 kolorów typu Uncoated (zadruk na powierzchniach niepowlekanych), które nie mają odpowiednika Solid Pantone i są zaprezentowane z dokładnością Delta E mniejsza od 2.

 

paleta cmyk

Kolejną kluczową cechą nowego wzornika CMYK Guide jest to, że - podobnie jak niedawno odświeżony wzornik Pantone Color Bridge Guide – produkowany jest zgodnie z najnowszą specyfikacją G7. Specyfikacje G7 gwarantują, że kolory CMYK zidentyfikowane w procesie projektowania mogą być odtwarzane lepiej i dokładniej w rzeczywistych warunkach druku w wyniku mieszania farb drukarskich. Pozwala to projektantom tworzyć z większym spokojem ducha - ze świadomością, że wybrane kolory CMYK są osiągalne na większości maszyn drukarskich na całym świecie.

Jest to szczególnie ważne dla klientów w obu Amerykach i Azji, gdzie dominują standardy G7. Nawet w Europie, gdzie standardem jest FOGRA, nowy wzornik CMYK Guide nadal będzie umożliwiał precyzyjny wybór i reprodukcję kolorów CMYK na każdym etapie pracy, od pomysłu aż po wydruk niezależnie czy produkt finalnie zostanie wytworzony w Azji, Europie czy Ameryce.

 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Edycja 2021
 • 2 868 kolorów kombinacji kolorów CMYK wraz z wartościami procentowymi
 • Chromatyczne ułożenie kolorów ułatwia odnalezienie żądanej barwy
 • W zestawie próbnik drukowany na podłożu powlekanym i niepowlekanym
 • Idealna wizualizacja, komunikacja oraz kontrola kolorów CMYK w druku
 • Szeroka gama kolorów chromatycznych i neutralnych
 • Wszystkie kolory zostały wydrukowane zgodnie z standardem G7


O WZORNIKU CMYK:

 • Papier powlekany 148g/m2
 • Papier niepowlekany 118g/m2
 • Druk zgodny z ISO 12647-2:2-2004
 • Farba zgodna z ISO 2846-1
 • Kolory Process Yellow, Process Magenta, Process Cyan oraz Process Black przedstawione w 100%, 75%, 50% i 25%
 • Producent: Pantone LLC.

Inni klienci sprawdzali również

Opinie o produkcie (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać opinie. Moderujemy opinie. Wyświetlamy pozytywne i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl