Kategorie blog
Aktualnie w promocji
Monitor BENQ SW270C + Calibrite CC Display PRO
Monitor BENQ SW270C + Calibrite CC Display PRO
4 749,00 zł 4 499,00 zł
szt.
Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Chmura tagów
Wacom Cintiq Pro 27 - Najnowszy ekran piórkowy firmy Wacom 0
Wacom Cintiq Pro 27 - Najnowszy ekran piórkowy firmy Wacom

Wacom Cintiq Pro 27 - Najnowszy ekran piórkowy firmy Wacom

Najnowszej generacji ekran piórkowy Wacom CintiQ Pro 27 stworzony został z myślą o artystach, którzy cenią sobie jakość i profesjonalizm. Cintiq to seria najlepszych na rynku tabletów graficznych firmy Wacom przeznaczonych do użytku na każdym poziomie zaawansowania. Wacom użytkownikowi przekazuje niezwykle funkcjonalne piórko, posiadające ogromną wrażliwość na ekran, wiele ustawień oraz form nacisku. W połączeniu z wysokiej jakości ekranem LCD, całość tworzy ergonomiczny zestaw, który sprosta najbardziej wymagającym i kreatywnym projektom. Dzięki swojej mobilności twórca może realizować pomysły w każdym miejscu na świecie.

wacom cintiq pro 27


28 września 2022 roku w stolicy Japonii oraz w niemieckim mieście Düsseldorf odbyła się premiera najnowszego tablety graficznego LCD Wacom Cintiq Pro 27. Nad jego powstaniem pracowały osoby z obszernej społeczności twórców i projektantów, którzy działali w połączeniu z zespołami do spraw produktów firmy Wacom. Dzięki udziałowi w produkcji zaangażowanych artystów, funkcjonalność ekranu piórkowego została dopasowana do potrzeb artystów. Ekran piórkowy Wacom Cintiq Pro 27 może służyć profesjonalnym ilustratorom 2D, modelarzom 3D, twórcom animacji i gier. Rozdzielczość i wymiary ekranu pozwalają pracować jednocześnie na kilku programach, co ma wpływ na szybkość i jakość procesu tworzenia. Najnowszy model gwarantuje wysokiej jakości ergonomię, ogromną wydajność pióra Wacom Pro Pen 3 i jego jeszcze większą funkcjonalność, odświeżanie ekranu na poziomie 120 Hz, żywe i realistyczne kolory oraz ekranową funkcję HDR. Korzystając z ekranu piórkowego Wacom Cintiq Pro 27 można z powodzeniem tworzyć w wygodny sposób wszelkiego rodzaju projekty: strony internetowe, prace do druku, obrabiać fotografię czy przygotowywać wideo. Zgodnie z zapowiedziami, nowy tablet graficzny Wacom Cintiq posiada niewielką masę w porównaniu do wielkości ekranu mierzącego 27" po przekątnej.

wacom cintiq pro 27

„Nacisk na pracę w środowisku chmurowym, korzystanie z usług zawodowych artystów pracujących na własny rachunek oraz w pracowniach, zmobilizowanych do szybkiej i skutecznej realizacji projektów wymaga wielozadaniowego i całkowicie wszechstronnego narzędzia kreatywnego” – słowa wiceprezesa wykonawczego Wacom’s Branded Business Group Faika Karaoglu. „Nowy ekran Wacom Cintiq Pro 27 sprawia, że kreatywni profesjonaliści mają możliwość intuicyjnej i naturalnej pracy piórem oraz wprowadzanie dotykowe. Wacom Cintiq Pro 27 posiada żywe i dokładne, fabrycznie skalibrowane kolory, odświeżanie na wysokim poziomie oraz inne cechy, które pozwalają użytkownikom wygodnie i pewnie tworzyć, a następnie udostępniać prace w ramach całego procesu twórczego”.

Pióro Pro Pen 3: wysoka funkcjonalność i niezwykła ergonomia

Wraz z przedstawieniem nowego modelu Wacom Cintiq, ogłoszono również premierę piórka Pen Pro 3, który posiada dodatkowe funkcjonalności. Do zestawu dołączono dodatkowe elementy, które pozwalają użytkownikowi na zmianę masy, rozmiaru korpusu piórka oraz jego środka ciężkości, dzięki czemu urządzenie jest bardziej ergonomiczne niż dotychczasowe pióra firmy Wacom. Pozwalają one również na odpowiednie dopasowanie piórka do swoich preferencji. Producenci skupili się jednak nie tylko na poprawie ergonomii. Do kolejnych nowych atutów można zaliczyć rozpoznawanie nachylenia piórka na wyższym poziomie, niż w poprzednich modelach. Zapewnia ono 8192 poziomy czułości nacisku na ekran oraz umożliwia pracę z nim bez baterii. Oznacza to, że piórko nie wymaga dodatkowego ładowania, dzięki czemu artyści nie muszą o tym pamiętać, co nierzadko oszczędza czas szczególnie przy codziennym korzystaniu z najnowszego zestawu Cintiq. Na piórku znajdziemy trzy przyciski usprawniające pracę użytkownika. Można je połączyć z odpowiednimi ustawieniami na ekranie jednocześnie tworząc je szybkimi skrótami do najczęściej używanych opcji. Warto jeszcze wspomnieć o podobieństwach, które łączą nowego Pro Pena 3 z urządzeniami starszych generacji. W najnowszym modelu zastosowano między innymi używaną poprzednio, a także uznawaną przez Klientów, opartą na rezonansie magnetycznym technologię EMR. 

piórko wacom pro pen 3

Obecne w zestawie funkcje wielodotykowe pozwalają na ułatwienie korzystania z programów, w szczególności tych służących do tworzenia projektów 3D. Powiększanie oraz obracanie modelu, a także jego rzeźba i inne podstawowe opcje umożliwiają twórcy przyjemną pracę nad projektem bez konieczności poszukiwania konkretnych interakcji w rozbudowanym panelu aplikacji. Do zalet należy włączyć także dziesięciopunktową funkcję Selective Touch, która sprzyja precyzyjnemu przesuwaniu wymaganych suwaków na ekranie i obsługę pozostałych elementów nawigacyjnych. Ekran piórkowy współpracuje z wieloma systemami operacyjnymi, między innymi: OS, Windowsem oraz Linuxem. Jeśli użytkownikowi pracuje się wygodniej bez funkcji wielodotykowej, firma Wacom umożliwia jej wyłączenie za pomocą jednego przycisku. Oczywiście funkcję w razie potrzeby można zawsze włączyć. 

Wyświetlacz wysokiej jakości

Wyświetlacz w najnowszym modelu ekranu rodziny Cintiq niemalże w pełni eliminuje zjawisko paralaksy oraz charakteryzuje się wysoką wartością odświeżania na poziomie 120 Hz. Dzięki podniesieniu parametrów ekranu, użytkownik sprawniej dokonuje zmian w procesie i na bieżąco jest w stanie poprawiać wszystkie dostrzegane błędy. Kolejnym plusem wyświetlacza jest wysoka rozdzielczość 4K w 10-bitowych żywych kolorach. Producenci zapewniają o zgodności z normą kolorów przestrzeganą w branży filmowej oraz dokładności barw o wartości 99% Adobe® RGB. Realistyczne kolory i możliwość ich odpowiedniego wyboru spośród milionów dostępnych pozwala na idealne wykończenie pracy i przystosowanie projektu do jego odbioru na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych o różnych parametrach i ustawieniach ekranu. Wacom Cintiq Pro otrzymał w kwestii wyświetlacza certyfikaty Pantone® i Pantone SkinTone potwierdzające jego zgodność z normą Pantone. Ma to związek z dokładnością wyświetlania pełnego zakresu kolorów zbliżonych barwą do ludzkiej skóry. 

wacom cintiq pro 27

Dla artystów, którzy cenią sobie indywidualną wygodę, firma Wacom umożliwiła ustawienie ulubionych skrótów klawiszowych na przyciskach ExpressKeys, które umieszczono po cztery z obu stron ekranu. Natomiast ExpressKeys w najnowszym Cintiqu znajdują się z tyłu urządzenia, żeby ułatwić i zapewnić bardziej ergonomiczny dostęp do nich. W urządzeniu nie brakuje również rozszerzanej ramki pozwalającej na zwiększenie powierzchni pracy, np. klawiatury lub smartfona. Biorąc pod uwagę oczekiwania użytkowników dotyczące mobilności urządzenia, nowy tablet graficzny Wacom Cintiq Pro 27 jest mniejszy od swojego poprzednika oraz lżejszy, co umożliwia wybór miejsca pracy dla bardziej wymagających artystów. Zmatowione szkło wyświetlacza pozwala korzystającym na pracę w plenerze lub w bardzo oświetlonym pomieszczeniu.

Profesjonalna podstawa pod ekran

W najnowszy zestaw wchodzi specjalnie zaprojektowana podstawa pod ekran piórkowy. Pełna regulacja umożliwia artyście odpowiednie dopasowanie położenia tabletu zgodnie z własnymi preferencjami. Dzięki temu użytkownik otrzymuje gwarancję wygody i możliwość zmiany pozycji przy dłużej pracy. Podstawa obraca ekran nawet o 20 stopni. Firma Wacom zadbała o wygodę również dla użytkowników, którzy cenią sobie podstawy innych producentów. Ekran piórkowy posiada uchwyty Vesa kompatybilne z podstawami innych firm, dzięki czemu nie jest konieczne, by rezygnować z dotychczasowych używanych produktów. 

podstawa do wacom cintiq pro 27

„Twórcy, którzy zajmują się zawodowo tworzeniem w mediach, rozrywce, wzornictwie przemysłowym i edukacji dzięki profesjonalnemu urządzeniu mogą usprawnić swoją pracę, do której wykorzystają najnowszy model Cintiq” – dodaje Karaoglu. „Każdy ma swój wyjątkowy sposób pracy, niezależnie, czy tworzy ilustracje 2D, rzeźby w 3D, czy pracuje nad produkcyjnymi rozwiązaniami wirtualnymi. Dlatego z dumą przedstawiamy społeczności artystów nasz nowy ekran piórkowy Cintiq Pro 27”.

Kompatybilność z aplikacjami oraz dostępne darmowe wersje próbne oprogramowania 

Twórcy korzystający z ekranu piórkowego Cintiq Pro 27 z branż kreatywnych, do których należą między innymi: ilustracja, animacja, tworzenie gier, fotografii i wzornictwa przemysłowego mogą swobodnie korzystać ze swoich ulubionych aplikacji umożliwiających realizację projektu. Aplikacje wspierane przez firmę Wacom to przede wszystkim: Adobe, Autodesk, Corel, Pixologic i Foundry. Dla obecnych i przyszłych klientów firmy Wacom producenci udostępniają możliwość przetestowania bezpłatnie przez piersze trzy miesiące następujące aplikacje: Celsys' Clip Studio Paint EX, aplikacja do tworzenia cyfrowych grafik, ilustracji i animacji 2D oraz MASV, działająca w chmurze aplikacja, która pozwala na udostępnianie projektom innym twórcom. W drugiej połowie października 2022 roku dostępne będą również trzymiesięczne wersje próbne kolejnych programów wytypowanych przez firmę Wacom: Shapr3D, rozbudowanego programu CAD do modelowania 3D i Bluescape, gdzie możliwe jest tworzenie wizualnej sztuki wraz z tworzeniem tablic oraz wyszukiwanie obrazów. Ponadto klienci będą mogli pobrać trzymiesięczne wersje próbne Toon Boom’s Harmony do tworzenia animacji 2D oraz aplikacji Storyboard Pro czyli, jak sama nazwa wskazuje, programu wspierającego tworzenie storyboardów. 

wacom cintiq pro 27

Kilka słów o firmie Wacom 

Założona w 1983 roku firma Wacom jest przedsiębiorstwem z siedzibą w stolicy Japonii, Tokio, oraz oddziałami na całym świecie. Firma sprzedaje swoje rozwiązania, które chętnie są używane w ponad 150 krajach. W założeniach firmy Wacom znajdziemy przede wszystkim połączenie ludzi i stworzenie dla nich wygodnego i profesjonalnego narzędzia do pracy, które umożliwi twórcom pokonywanie własnych ograniczeń. W ten właśnie sposób powstały ekrany piórkowe wykorzystujące najnowszą technologię jednocześnie wskazując firmę Wacom jako wiodącą na świecie w produkcji interaktywnych urządzeń do projektowania wizualnego, w tym fotografii, filmów, grafiki, ilustracji oraz modelingu 3D. Jeśli chciałbyś przeczytać więcej o firmie Wacom, na stronie www producenta znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. 

 

Oferta tabletów ekranowych Wacom Cintiq w naszym sklepie: https://wzorniki.eu/wacom-cintiq-lcd

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl