Wzorniki.eu
Kategorie blog
Sprawdź Promocje
Monitor EIZO FlexScan EV2795-BK
Monitor EIZO FlexScan EV2795-BK

2 999,00 zł

Cena regularna: 3 869,00 zł

Najniższa cena: 3 869,00 zł
szt.
Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Chmura tagów
Uchwyty na monitor — czym kierować się przy ich wyborze?
Uchwyty na monitor — czym kierować się przy ich wyborze?

Uchwyty na monitor — czym kierować się przy ich wyborze?

Kiedy przychodzi czas na przekształcenie swojego biura lub stanowiska pracy, jednym z najważniejszych aspektów jest odpowiednie umieszczenie monitorów. Ważne jest to zarówno w przypadku osób pracujących jako graficy i projektanci, jak i komputerowych pasjonatów, którzy chcą ulepszyć swoje komputerowe stanowisko.

Dobre uchwyty na monitory nie tylko podnoszą wydajność, ale także poprawiają ergonomię i wygląd przestrzeni. W tym artykule omówimy, czym kierować się przy wyborze uchwytów na monitory. Uwzględnimy uchwyty monitorowe na jeden ekran i na dwa ekrany, montowane do blatu biurka i do ściany.

 

uchwyty na monitor ergotron

 

Ergonomia na pierwszym miejscu

Kiedy Twoje oczy unoszą się nad klawiaturą. Palce tańczą po klawiszach. Niezależnie od tego, czy pracujesz od domu, czy w biurze, nieocenione jest zadbanie o ergonomię swojego stanowiska pracy. Jednak czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaką rolę odgrywa uchwyt biurkowy do monitora w tej równowadze między komfortem a efektywnością?

Uchwyt do monitora to kluczowy element Twojego stanowiska pracy, który może wpłynąć na Twoje codzienne doświadczenia. To właśnie on może uczynić Twój czas pracy bardziej komfortowym. Zmniejszając ból pleców i karku, ale także wpływać na zdrowie oczu, minimalizując napięcie i zmęczenie wzroku.

Czym tak naprawdę jest ergonomia w kontekście uchwytu biurkowego do monitora? To pojęcie oznacza dostosowanie środowiska pracy do potrzeb Twojego ciała i zachowanie właściwych pozycji. Jest to szczególnie istotne pod kątem wielu godzin spędzanych przed ekranem komputera.

 

uchwyt do monitora na biurko

 

Uchwyt biurkowy do pojedynczego monitora

Jeśli korzystasz z pojedynczego monitora, wybór uchwytu może być nieco prostszy. Warto jednocześnie zaznaczyć, że setup z pojedynczym monitorem jest obecnie najczęściej spotykany. Szczególnie dużą popularnością pojedyncze monitory cieszą się wśród komputerowych hobbystów. Używają oni swoich komputerów zarówno do pracy, jak i do rozrywki.

Zwiększona przestrzeń na biurku

Uchwyt do pojedynczego monitora pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce na biurku. Lepiej wykorzystasz dostępną powierzchnię. Dzięki temu „biurkowy chaos” może spokojnie odejść w zapomnienie. Uchwyt eliminuje konieczność wykorzystania podstawki do monitora. Cała powierzchnia biurka jest zatem do zagospodarowania. Dzieje się tak, ponieważ monitor niejako lewituje w powietrzu i nie zajmuje miejsca na biurku. Warto podkreślić, że jest to szczególnie istotne wśród osób, które wyjątkowo mocno cenią sobie ład i maksymalne wykorzystanie przestrzeni na biurku.

zakres regulacji uchwytu do monitora ergotron

Regulacja kąta widzenia

Dzięki uchwytowi na monitor możesz swobodnie regulować kąt nachylenia ekranu. Pozwoli Ci dostosować go do aktualnych potrzeb — czy to pracy, czy rozrywki. Jest to szczególnie istotne, jeżeli się weźmie pod uwagę zmianę trybu pracy z siedzącego na stojący.

 

zakres regulacji uchwytów do monitora firmy ergotron

 

Uchwyt do monitora może być estetyczny

Uchwyty do pojedynczych monitorów są dyskretne i eleganckie, dodając profesjonalnego wyglądu Twojemu stanowisku pracy. Dzięki temu biurko wygląda stylowo i estetycznie. Warto podkreślić, że stylowe uchwyty do monitorów sprawiają, że cały biurkowy setup wygląda bardziej profesjonalnie.

 

ramię do monitora

 

Uchwyt na monitor mocowany do blatu biurka lub do ściany

Są dwie opcje montażowe uchwytów. Po pierwsze, możesz zamontować uchwyt do monitora do blatu biurka. W ten sposób montujesz uchwyt do skraju biurka lub otworu w biurku. Dobre uchwytu posiadają w standardzie te dwie opcje montażowe. Drugim sposobem jest montaż do ściany. Niestety ta opcja jest inwazyjna i wiąże się wykonaniem dodatkowych czynności. Tak przytwierdzony uchwyt wymaga właściwych przemyśleń co do miejsca wykonania odwiertu w ścianie.

[product id="2106, 2121"]

 

Uchwyt do dwóch monitorów

Jeśli jesteś użytkownikiem dwóch monitorów, wybór odpowiedniego uchwytu jest jeszcze ważniejszy. Choć dla wielu osób dwa monitory wydają się zbędną przesadą, tak pracownicy branży IT, graficy i twórcy treści internetowych wiedzą, że często brakuje nawet i trzeciego monitora. Podział pracy pomiędzy dwa monitory jest bardzo korzystny pod kątem efektywności wykonywanych zadań. Warto jednocześnie zaznaczyć, że dwa monitory, to zdecydowanie większa ilość zajętego miejsca na biurku. Z tego też powodu, w przypadku dwóch monitorów tak istotne jest zastosowanie odpowiedniego uchwytu.

 

uchwyt do dwóch monitrów

 

Zarządzanie przestrzenią

Uchwyt do dwóch monitorów pozwala na skonsolidowanie przestrzeni roboczej. Jest to kluczowe w przypadku małego biura. Home Office jest dla wielu codziennością, zaś dwa monitory potrafią zająć naprawdę sporo przestrzeni roboczej. Uchwyt na dwa monitory sprawia, że automatycznie przestrzeń robocza się zwiększa. Monitory nie spoczywają na podstawkach i nie zabierają cennego miejsca. Wybór takiego uchwytu szczególnie docenią osoby, które na co dzień pracują na dwóch monitorach.

Łatwa regulacja pozycji

Odpowiednia pozycja przy pracy to podstawa. Zwróć uwagę, że komfortowe ustawienie dwóch monitorów wpływa nie tylko na wydajność pracy, ale także na zdrowie. Wielogodzinna praca przy komputerze ma bardzo negatywny wpływ na układ kostny. Dobrze ustawione monitory zmniejszają ryzyko siedzenia w złej pozycji podczas pracy.

[product id="2111"]

 

Warto dodać, że regulacja pozycji jest także niezwykle istotna w przypadku osób, które pracują zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Trend ten jest coraz popularniejszy, ponieważ pozwala na wyprostowanie kończyn i kręgosłupa. Praca w systemie Pomodoro z zamiennymi akordami pracy siedzącej i stojącej wymaga nie tylko biurka z odpowiednią regulacją wysokości, ale także odpowiednich uchwytów na monitor. Dzięki temu praca jest maksymalnie komfortowa. Zmiana pozycji monitorów wymaga jedynie ręcznego przesunięcia ich kątów nachylenia.

Wzrost produktywności

Praca na dwóch monitorach może znacznie zwiększyć Twoją produktywność. Uchwyt umożliwia utrzymanie obu monitorów na właściwej wysokości i odległości, co jest kluczowe dla komfortu pracy. Szczególnie ważne jest to w przypadku osób, które regularnie pracują w pozycji siedzącej. Produktywność jest nierozerwalnie powiązana z komfortem pracy. Z tego też powodu coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na wybór biurka, fotela oraz monitora, ale także i uchwytu na monitor. Warto zaznaczyć, że trend ten szczególnie mocno widoczny jest u osób, które codziennie wykonują swoje obowiązki służbowe na komputerze.

 

ergotron LX dual side by side uchwyt biurkowy na dwa monitory

 

Jakość materiałów i trwałość

Niezależnie od tego, czy wybierasz uchwyt do pojedynczego, czy do dwóch monitorów, zwróć uwagę na jakość materiałów i trwałość. Solidna konstrukcja zapewni bezpieczeństwo Twoich monitorów przez długi czas. W tym przypadku niezwykle istotne jest to, aby taki uchwyt pochodził od renomowanego producenta. Dlaczego? Ponieważ jakość uchwytu na monitor, to gwarancja braku usterek oraz awarii. Jeżeli posiadasz drogie, specjalistyczne monitory np. do obróbki grafiki, to bezpieczeństwo sprzętu z pewnością jest wartością nadrzędną. Dobry i sprawdzony uchwyt będzie pewnie i stabilnie trzymał zarówno jedne, jak i dwa monitory.

 

ergotron uchwyt do dwóch monitorów lx dual arm side by side

 

Kompatybilność z monitorem

Choć często wydaje się to wręcz trywialnym problemem, tak finalnie może okazać się przeszkodą nie do przeskoczenia. Błędne wymierzenie rozmieszczenia śrub może skutkować brakiem kompatybilności z konkretnym monitorem. Podobnie jest w przypadku doboru nośności uchwytu. Każdy typ i rodzaj uchwytu do monitora ma dokładnie zaprojektowaną nośność, a więc minimalną i maksymalną wagę obsługiwanego monitora/monitorów.  Błędnie dobrane parametry uchwytu do posiadanego monitora będą skutkować niemożliwością prawidłowego ustawienia ekranu.

[product id="2109"]

 

Przed zakupem upewnij się, że wybrany uchwyt jest kompatybilny z monitorem, który planujesz używać. Sprawdź wymiary i wagę monitora oraz system montażu. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych problemów. Dzięki temu zyskujesz pewność, że monitor lub monitory będą idealnie pasowały do uchwytów. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wszelkie eksperymenty i rozwiązania tymczasowe są bardzo ryzykowne. Mogą skutkować nawet trwałym uszkodzeniem monitorów.

Łatwość montażu uchwytu na monitor

Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest łatwość montażu i instalacji uchwytu. Wybierz model, który jest prosty do zamontowania, lub skorzystaj z usług profesjonalnego montażu, jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności. Warto jednak zaznaczyć, że współczesne uchwyty do monitorów firmy Ergotron konstruowane są w taki sposób, że samodzielny montaż praktycznie dla nikogo nie stanowi problemu lub wyzwania. Wszystkie elementy montażowe, takie jak śrubki, końców i klucze są dołączone do uchwytu. Do instalacji uchwytu do monitora na biurko, nie potrzebujesz żadnych dodatkowych narzędzi. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które na co dzień pracują na komputerze i same aranżują swoje stanowisko pracy.

uchwyt na dwa monitory ergotron lx dual arm side by side elemety montażowe

Odpowiedni uchwyt na monitor może znacząco poprawić Twój komfort pracy i estetykę biura. Zwracaj uwagę na ergonomię, jakość materiałów i kompatybilność z Twoim monitorem. Także na dodatkowe korzyści, takie jak oszczędność miejsca i zwiększona produktywność. Dzięki temu wybierzesz uchwyt, który najlepiej spełni Twoje potrzeby. Praca przy komputerze może być maksymalnie komfortowa. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednie uchwyty do monitora!

W razie potrzeby chętnie służymy poradą. Dzwoń śmiało: +48 22 784 71 82

Uchwyty na monitor w naszym sklepie odnajdziesz tu: https://wzorniki.eu/uchwyty-na-monitor

Pliki (1)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl