Wzorniki.eu
Kategorie blog
Sprawdź Promocje
Monitor EIZO ColorEdge CS2731 | 6 lat gwar. + Display Pro HL
Monitor EIZO ColorEdge CS2731 | 6 lat gwar. + Display Pro HL

5 448,00 zł

Cena regularna: 5 798,00 zł

Najniższa cena: 5 798,00 zł
szt.
Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Chmura tagów
Nowe 224 kolory solid Pantone, czyli co do dla Ciebie właściwe oznacza?

Nowe 224 kolory Pantone, czyli co to dla Ciebie właściwe oznacza?

Projektanci pytali, Pantone odpowiada: największa komercyjna biblioteka kolorów tego typu jest teraz jeszcze większa i lepsza. W grudniu 2022 roku Pantone dodało 224 nowe kolory do systemu kolorystycznego Pantone Matching System (PMS). Po raz pierwszy od 1963 roku firma zmieniła skład receptur kolorów solid Pantone i dodała do systemu nowe kolory podstawowe, tak zwane bazy.

Każde wprowadzenie nowych kolorów jest wynikiem wieloletnich badań prowadzonych we współpracy z grafikami, firmami współpracującymi, wewnętrznym laboratorium Pantone oraz Instytutem barw Pantone. Ostatnie zmiany odpowiada na prośby projektantów o więcej modnych kolorów, które sprawią, że opakowania będą bardziej wyraziste na półce.

nowe 224 kolory pantone

Dlaczego Pantone wprowadziło nowe kolory do wzorników?

Nowo wprowadzone kolory rozwiązują dotychczasowy problem projektantów: co zrobić, gdy potrzebny odcień znajduje się gdzieś pomiędzy dwoma sąsiednimi kolorami PMS? Musisz wybrać kolor, który jest bliższy, ale nie do końca odpowiedni. To frustrujące.

Na szczęście to już przeszłość. Pantone stworzyło 224 nowe kolory, aby wypełnić luki w istniejącej gamie kolorów PMS. Nowe barwy obejmują ciepłe szarości, ciemne neutralne tony, ziemiste błękity i zielenie, delikatne róże, intensywne czerwienie i pomarańcze oraz żywe pastele.

Nowe farby bazowe Pantone

To nie wszystko. Oprócz tych gorąco pożądanych kolorów, które wzbogacą palety projektantów, Pantone wprowadziło również największe udoskonalenia farb bazowych od 1963 roku.

Od grudnia 2022 roku wszystkie wydania wzorników Pantone Formula Guide oraz wzorników Color Bridge korzystają z pięciu nowych ekologicznych farb bazowych. Teraz, nowe farby bazowe, wykorzystywane do recepturowania kolorów solid, są produkowane z olejów roślinnych w tym z soi i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. To ważne dla naszej planety.

 

wzornik color bridge

 

Jak nowe kolory Pantone wpłyną na projektantów, drukarzy i dostawców farb?

Przede wszystkim, warto wiedzieć, że udoskonalenie farb bazowych nie wpływają na zmiany w wyglądzie kolorów ani powiązane z nimi wartości cyfrowe. Osoby zajmujące się drukiem z pewnością będą zadowoleni, wiedząc, że nowe farby bazowe są podatne na uszlachetniana w procesie produkcyjnym bez dodatkowych warunków. Nowe farby bazowe nadają się do pokrywania powłokami ochronnymi i ozdobnymi (lakierami, foliami). Dzięki czemu opakowania i druki mogą być właściwie chronione przed zarysowaniami i blaknięciem, bez obaw o kompatybilność materiałów uszlachetniających i farb.

Co te zmiany oznaczają dla klientów

Wraz z nowymi kolorami pojawiły się nowe wzorniki. Projektanci graficzni będą potrzebowali nowego wzornika Formula Guide, wzornika Color Bridge lub segregatora z odrywanymi próbkami solid Pantone, aby korzystać z nowych kolorów. Drukarnie będą potrzebować wzornika Formula Guide lub Color Bridge, aby właściwe dopasować w druku nowe kolory. Dostawcy farb potrzebują wzorów nowych kolorów solid Pantone, aby ich klienci mogli przygotowywać farby z nowymi kolorami.

[product id="1972"]

 

Jeśli twoje wzorniki Pantone pochodzą z 2020, 2019 roku lub są starsze, nadszedł czas, aby je wymienić. Wzorniki Pantone są drukowane na komercyjnym papierze, któremu najbliżej do rynkowych standardów, dlatego kolory w wzorniku nie są odporne na blaknięcie, żółknięcie i utlenianie się farby. Chociaż wzorniki Pantone są drukowane z dużą starannością i wysoką precyzją reprodukcji barwy, to nie jest możliwe uniknięcie procesu naturalnego zużycia. Pamiętaj, że kolory w starych wzornikach, nie będą takie same jak w nowym.

Twoja historia, nasze narzędzia

Dodanie nowych kolorów umożliwia projektantom opowiedzenia bardziej przejmujących historii kolorystycznych. Niezależnie od tego, czy korzystasz z wzornika Formula Guide do inspiracji kolorystycznej, czy konwertujesz kolory PMS na ich odpowiedniki CMYK za pomocą Color Bridge. Pantone oferuje różnorodność narzędzi, aby Twoja wizja koloru stała się rzeczywistością.

 

Pantone Connect paleta kolorów pantone dla poligrafii

 

Paleta kolorów Pantone w formie elektronicznych bibliotek

Oprócz fizycznych produktów w postaci wzorników kolorów możesz do Swojego obiegu dodać paletę kolorów Pantone jako biblioteki elektroniczne. Subskrypcja aplikacji Pantone Connect umożliwia dostęp do wszystkich 15 000 kolorów Pantone w aplikacjach Adobe® Creative Cloud® InDesign®, Photoshop® i Illustrator®.

[product id="2028"]

 

Pełna oferta wzorników Pantone dla poligrafii znajduje się tu: https://wzorniki.eu/wzorniki-pantone

Chcesz dowiedzieć się więcej o Pantone? Zadzwoń, porozmawiajmy! +48 22 784 71 82 oraz +48 608 315 948

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl