Wzorniki.eu

Darmowa dostawa od 499 zł

Profesjonalny monitor 4K UHD
Monitor EIZO ColorEdge CG2700X | 6 lat gwarancji
Monitor EIZO ColorEdge CG2700X | 6 lat gwarancji

12 955,00 zł

szt.
Monitor EIZO FlexScan EV2785-BK | 4K UHD
Monitor EIZO FlexScan EV2785-BK | 4K UHD

3 499,00 zł

Cena regularna: 4 795,00 zł

Najniższa cena: 4 795,00 zł
szt.
Sprawdź Promocje
Capture One Pro 23 - oprogramowanie
Capture One Pro 23 - oprogramowanie

899,00 zł

Cena regularna: 1 299,00 zł

Najniższa cena: 999,00 zł
szt.
Producenci
Calibrite ColorChecker Passport DUO - film i zdjecia razem
Dostępność: w magazynie sklepu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 799,00 zł 799.00
ilość szt.
Ocena: 5 (Ilość ocen: 0)
Producent: Calibrite
Kod produktu: CCPPD

Opis

Calibrite ColorChecker Passport DUO

Za pomocą Calibrite ColorChecker Passport DUO zachowasz kontrolę kolorów i obrazu w fotografii, wideo i filmie od ujęcia po edycję.

colorchecker passport duo

Dla kogo jest ColorChecker Passport DUO?

Passport DUO to najwyższej jakości narzędzie dla profesjonalistów zajmujących się fotografią oraz filmem. Sprawdzi się również w warsztacie wszystkich twórców, którzy szukają spójnych i dokładnych kolorów, a także odpowiedniej elastyczności.

ColorChecker Passport DUO zawiera cztery wzorce:

 • Pierwszym z nich jest 24-polowy ColorChecker Classic, którego używa się podczas tworzenia profili aparatów dla zdjęć wykonanych w RAW.
 • Drugim jest wzorzec szarości do ustawiania balansu bieli.
 • Pozostałymi są dwa wzorce wideo, wykorzystywane z monitorem waveform, wektroskopem i narzędziem parady RGB.
 • Wszystkie wzorce zawarte są w jednym wytrzymałym i kompaktowym etui ochronnym.

colorchecker passport duo

ColorcChecker Passport DUO - Photo i Video w jednym!

Najbardziej wszechstronnym produktem jest ColorChecker Passport DUO. Wszystko to za sprawą połączenia wzorców z oprogramowaniem Camera Calibration, wtyczki Lightroom®, a także kompatybilności z popularnymi programami wykorzystywanymi do montażu filmowego. Narzędzie zapewnia specjalistyczną kontrolę nad kolorami i obrazem. Pomaga także dopasować aparat i kamerę podczas sesji zdjęciowej lub filmowej. Dzięki ColorChecker Passport DUO będziesz mógł skrócić czas edycji i skupić się bardziej na samej pracy twórczej, jako artysta. Swoim standardem zachwyci nawet wymagających użytkowników. Ponadto powoli na szybsze uzyskanie odpowiedniego balansu kolorów, jak i neutralnego oraz przede wszystkim spójnego punktu bieli, co szczególnie powinno zwrócić uwagę użytkowników hybrydowych.

Kieszonkowych rozmiarów ColorChecker Passport DUO jest gotowy na każde wyzwanie związane ze sesją fotograficzną lub filmowaniem. Mierzący zaledwie 12,5 x 9 cm ColorChecker Passport DUO można zabrać ze sobą w dowolne miejsce i wykorzystać w każdej sytuacji.

ColorChecker Passport DUO w skrócie:

 • Wzorzec klasyczny - Branżowy standard przemysłowy, 24-polowy klasyczny wzorzec służący do tworzenia profili aparatów oraz wizualnej oceny i weryfikacji kolorów.
 • Wzorzec balansu bieli - Koryguj balans bieli dla całej serii zdjęć, eliminując konieczność korygowania każdego zdjęcia z osobna później. W przypadku filmowania wzorzec ten eliminuje konieczność późniejszego korygowania balansu bieli dla pojedynczych klipów.
 • Wzorzec kolorów wideo - Zawiera sześć chromatycznych pól zaprojektowanych dla produkcji wideo, sześć pól z odcieniami skóry, sześć pól z balansem szarości oraz sześć pól dla świateł i cieni (w tym pole czerni o wysokim połysku) dla osiągnięcia idealnego balansu kolorystycznego.
 • Wzorzec skali szarości - 3-stopniowy wzorzec skali szarości, który zawiera biel, średnią szarość o wartości 40 IRE oraz wzorcową czerń.
 • Oprogramowanie do kalibracji - Aplikacja do samodzielnego tworzenia profili DNG oraz ICC dla kombinacji aparat / obiektyw / oświetlenie.
 • Wtyczka Lightroom® - Twórz własne profile aparatu bezpośrednio w programie Adobe® Lightroom®.
 • Ochronne etui - Praktyczne etui umożliwia ustawienie wzorca w dowolnej pozycji, dzięki czemu będzie dobrze widoczny w każdym kadrze. W zestawie znajduje się również poręczna smycz.

Obsługa ColorChecker Passport DUO przez oprogramowanie innych firm:

 • Każdy program do montażu filmowego posiadający narzędzia do korekty balansu bieli lub wektoroskop lub RGB parade lub monitor waveform.
 • Adobe Photoshop oraz Adobe Lightroom przez bezpłatny plugin
 • Hasselblad Phocus
 • Black Magic DaVinci Resolve – tryb korekty manualny lub automatyczny
 • 3D LUT Creator
 • DxO Photolab 4

passport duo

 

Do czego służy ColorChecker Passport DUO?

Wzorzec ColorChecker Passport Photo DUO to niezastąpione narzędzie, które pomaga lepiej uchwycić naturalne kolory oraz zapewnia możliwie najdokładniejszy obraz od ujęcia, po edycję. Zanim rozpoczniesz proces kreatywnego color gradingu, wybierz najbardziej neutralny obraz, nawet gdy korzystasz z wielu aparatów/kamer.

Sztuka kontroli obrazu polega na uzyskaniu tych samych kolorów na każdym etapie pracy, od wejścia, po wyjście, czyli efekt końcowy. Oznacza to, że aparat i kamera przechwytuje naturalne kolory, Twój monitor wyświetla je w prawidłowy sposób, a wydruk lub finalny render jest zgodny jest z Twoją wizją i tym, co widzisz na ekranie.

Które wzorce kolorystyczne znajdują się w ColorChecker Passport DUO?

ColorChecker Passport DUO to potężne, hybrydowe rozwiązanie do przechwytywania i edycji dla wszystkich kreatywnych twórców, którzy pragną zaoszczędzić czas oraz zapewnić spójny, przewidywalny i neutralny punkt wyjścia, uzyskując pożądany efekt szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. W połączeniu z dowolnym rozwiązaniem do kalibracji monitorów Calibrite zaoszczędzisz czas i środki, unikając kosztownych błędów i frustrujących poprawek. Zabierz DUO ze sobą na każde zdjęcia – w studio lub w plenerze – szybko stanie się Twoim niezbędnym narzędziem podczas produkcji i w późniejszej edycji.

Wzorzec klasyczny

 • Sfotografowanie zgodnego z przemysłowym standardem wzorca ColorChecker Classic to ważny krok do uzyskania spójnych i przewidywalnych kolorów podczas sesji zdjęciowej. Użycie go w połączeniu z oprogramowaniem Camera Calibration umożliwia tworzenie profili DNG/ICC, uwzględniających panujące warunki oświetleniowe, a tym samym osiągnięcie spójności, przewidywalności oraz powtarzalności kolorów na każdym zdjęciu w sesji i z każdego użytego aparatu. 24-polowy klasyczny wzorzec to również możliwość wizualnego porównywania barw. Uwzględnij wzorzec w sesji zdjęciowej, otwórz zdjęcie wzornika w swoim programie do edycji foto i potraktuj je jako referencyjny odnośnik do korekty kolorystycznej. Każde z 24 wzorcowych pól kolorystycznych reprezentuje barwy naturalnych obiektów, takie jak błękit nieba, odcienie skóry czy zieleń liści. Próbki odbijają światło w sposób, w jaki robią to naturalne obiekty. Każde pole jest indywidualnie barwione pigmentem dla osiągnięcia czystych, gładkich i nasyconych kolorów bez przebarwień i domieszek innych odcieni.

Wzorzec balansu bieli

 • Precyzyjne ustawienie balansu bieli na starcie to naturalne kolory i doskonały punkt odniesienia w dalszej obróbce. Wzorzec zapewnia neutralny odnośnik w każdych warunkach oświetleniowych i odbija światło równomiernie w całym spektrum widzialnym. Tworząc w aparacie niestandardowy profil balansu bieli, można prawidłowo zrekompensować różne scenariusze światła zastanego.
 • Wzorzec pozwala na: - Eliminację dominant barwnych - Poprawę jakości kolorów na wyświetlaczu aparatu - Szybszą i łatwiejszą obróbkę zdjęć, brak konieczności późniejszej korekty dla pojedynczych obrazów
 • Uwaga: Użytkownicy zapisujący pliki w formacie RAW mogą wykonać zdjęcie wzorca w każdym momencie sesji, natomiast dla fotografujących w formacie JPEG zdjęcie wzorca powinno być pierwszym w sesji.

calibrite passport duo 
 

Wzorzec kolorów ColorChecker wideo

 • Zaprojektowany specjalnie z myślą o współczesnej produkcji wideo. Wzorzec zawiera cztery rzędy barwnych pól do przechwytywania i edycji, stanowiąc potężne narzędzie do szybkiej korekcji kolorystycznej.
 • Kolory chromatyczne: sześć pól zaprojektowanych specjalnie, aby dopasować osie koloru na wektroskopie
 • Odcienie skóry: szereg pól dedykowanych odcieniom skóry od jasnego do ciemnego do sprawdzenia i korekty względem osi barw skóry
 • Liniowa skala szarości: sześciostopniowy balans szarości z dodatkowymi polami dla świateł i cieni
 • Światła i cienie: sześć białych i czarnych pól, włączając czarne pole o wysokim połysku, umożliwiające kamerze przechwytywanie pełnego zakresu tonów

Wzorzec skali szarości ColorChecker wideo

 • Ulepszony wzorzec dla osiągnięcia idealnej ekspozycji w produkcji wideo. Wzorzec balansu szarości zawiera trzy pola – biel, szarość o wartości 40 IRE oraz wzorcową czerń o wysokim połysku.
 • Wzorzec umożliwia: - Dopasować ekspozycję balans kolorów i kontrast z wielu kamer - Sprawia, że półtony takie, jak odcienie skóry zostaną dokładnie zapisane

Colorchekcer passport photo i video

Oprogramowanie do kalibracji aparatu

 • Dzięki ColorChecker Passport Duo stworzysz samodzielnie profile DNG i/lub ICC aparatu, dzięki najbardziej rozpoznawalnemu w branży 24-polowemu wzorcowi ColorChecker Classic lub ColorChecker Digital SG oraz oprogramowaniu ColorChecker Camera Calibration lub wtyczce do Adobe Lightroom®.
 • Zaawansowana technologia tworzenia profili zapewnia doskonałe wyniki nawet przy małych polach referencyjnych oraz przy praktycznie wszystkich nietypowych źródłach sztucznego światła. Dodatkowo, oprogramowanie z funkcją auto-detekcji wykryje wzorzec automatycznie. Bez względu na to, czy fotografujesz jednym aparatem, czy kilkoma, w łatwy sposób osiągniesz poprawne kolory i utrzymasz nad nimi pełną kontrolę.
 • Z Calibrite ColorChecker Passport DUO: Minimalizujesz różnice kolorystyczne pomiędzy aparatami i obiektywami - Zachowujesz neutralną kolorystykę i dopasowanie do różnych źródeł światła - Spoójność balansu kolorystycznego w różnych scenach i ujęciach

Profile DNG Dual-Illuminant

 • Profil dual-illuminant uwzględnia dwa różne przeważające źródła światła do utworzenia jednego wspólnego profilu, który zastosować można w przenikających się różnych warunkach oświetleniowych. Profil Dual-Illuminant można stworzyć na podstawie dwóch z dwudziestu jeden obsługiwanych illuminantów, co umożliwia stworzenie profilu dla prawie każdej sesji. Profile Dual-illuminant pozwalają na swobodę poruszania się pomiędzy skrajnie różnymi środowiskami bez konieczności przełączania profili.

Ochronne etui w kieszonkowym formacie

 • Calibrite ColorChecker Passport Photo DUO został zaprojektowany z myślą o maksymalnej wygodzie użytkowania, dzięki czemu sprawdzi się podczas każdej sesji. Wykonana z wytrzymałego materiału obudowa, zabezpiecza cztery wzorce kolorystyczne ColorChecker przed uszkodzeniami i przedłuża ich trwałość.
 • Etui ColorChecker Passport Photo można ustawić w wielu pozycjach, dzięki czemu dopasujesz go do każdej sceny. Dzięki praktycznej naklejce identyfikacyjnej w łatwy sposób oznaczysz Passporta, a także zamieścisz własny, spersonalizowany opis. W zestawie znajduje się również poręczna smycz, dzięki której Passport zawsze znajdzie się pod ręką!

ColorChecker Passport DUO podsumowanie:

 • Liczba wzorców: 4
 • Liczba pól kolorystycznych: 52
 • Wymiary wzorca: 10,9 x 6,35cm
 • Wymiary etui: 12,5 x 9 cm
 • Zakres wilgotności: 85% lub mniej

Mogą Cię też zainteresować:

Opinie o produkcie (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać opinie. Moderujemy opinie. Wyświetlamy pozytywne i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl