Kategorie blog
Aktualnie w promocji
Monitor EIZO ColorEdge CS2731 + CN + Calibrite CC Display PRO
Monitor EIZO ColorEdge CS2731 + CN + Calibrite CC Display PRO
6 145,00 zł 5 879,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Chmura tagów
100 nowych kolorów standardu NCS 0
100 nowych kolorów standardu NCS

100 nowych kolorów standardu NCS

Po raz pierwszy od 2004 roku NCS Colour wprowadza nowe kolory standardowe, dokonując skoku ilościowego z liczby 1950 do 2050 barw.

100 nowych kolorów NCS

 

Jaki odcień bieli wybrać? Jak wybrać różne desenie greige, aby uzyskać właściwy odcień - nie za szary i nie za beżowy? Czy słynne światło skandynawskie można zaadaptować w projekcie, stosując określony odcień koloru? Wprowadzając na rynek 100 nowych kolorów NCS Standard w obszarze barw niskochromatycznych, NCS Colour pragnie rozwiązać te problemy i ułatwić projektantom dobór kolorów.

NIEWIELKA RÓŻNICA MOŻE MIEĆ OGROMNE ZNACZENIE

Kolory niskochromatyczne są bardzo ważne w projektowaniu wnętrz i projektowaniu zewnętrznym, a także we wzornictwie produktowym oraz architekturze. Oglądając próbki kolorów, często trudno jest nam odróżnić jedną barwę od drugiej. Jednak po zastosowaniu koloru na docelowej powierzchni, niewielkie różnice w deseniu czy odcieniu mogą mieć ogromny wpływ na efekt końcowy. Z tego powodu NCS Colour zagęszcza gamę kolorów standardowych w niskochromatycznym obszarze przestrzeni barwnej, dodając 100 nowych niskochromatycznych kolorów standardowych NCS, co stanowi zwiększenie ich liczby z dotychczasowych 1950 pozycji do 2050. Daje to użytkownikowi więcej możliwości i większą kontrolę nad finalnym rezultatem.

GLOBALNA SPOŁECZNOŚĆ PROJEKTANTÓW

100 nowych kolorów jest wynikiem wspólnych wysiłków firmy NCS Colour i globalnej społeczności profesjonalistów w dziedzinie koloru, aby jeszcze bardziej udoskonalić istniejący system NCS. Nowa technologia umożliwiła firmie NCS produkcję próbek o zupełnie nowych odcieniach i niskiej chromatyczności. Nigdy wcześniej nie występowały one w standardowej gamie kolorów NCS.

"Kolory o niskiej chromatyczności niezmiennie stanowią w naszej ofercie produkty najlepiej sprzedające się. Z biegiem lat przekonaliśmy się, jak ważne są to barwy. Są one często wykorzystywane w naszych pracach nad rozwojem nowych kolorów dla branży farb dekoracyjnych, marek wyrobów kuchennych, producentów sprzętu AGD, przemysłu motoryzacyjnego itp. i stale znajdują się na szczycie listy kolorów najbardziej poszukiwanych przez środowisko projektantów."

- Ingela Koski-Vähälä, menedżer produktu, NCS Colour -

[product id="1860"] 

CZTERY OBSZARY KOLORYSTYCZNE

Kolory o niskiej chromatyczności są najczęściej stosowane w systemie NCS, z wyjątkiem kolorów neutralnych (N). Nowe kolory ulokowane są w zakresie odcieni pomiędzy żółtym a czerwonym. Ten obszar koła barw NCS obejmuje kolory beżowy i brązowy (jako odcień pomarańczowego) oraz różowy (odcień czerwonego). Co więcej, dla branży farb niezwykle ważny jest kolor "biały". Mimo że na rynku istnieje niezliczona liczba odcieni bieli, większość z nich posiada od 05 do 10 stopni czerni i od 00 do 02 stopni chromatyczności w skali NCS. Z tego powodu w systemie NCS dodano dwa nowe odcienie w tej przestrzeni: 0601 i 1001, które odpowiadają najczęściej sprzedawanym białym kolorom poza obecnym standardowym systemem NCS.

"Jesteśmy dumni z tego, że nieustannie pracujemy nad udoskonalaniem systemu Natural Colour System oraz jego fizycznych i cyfrowych reprezentacji. Dodanie 100 nowych kolorów standardowych jest dla nas ważnym kamieniem milowym."

- Elin Askfelt, Dyrektor Generalny, NCS Colour -

 

NCS nowe kolory

 

ZAKTUALIZOWANE NARZĘDZIA PROJEKTOWE

W związku z dodaniem nowych kolorów, NCS udostępnia również aktualizację najpopularniejszych narzędzi projektowych zawierających próbki kolorów z pełnej gamy standardu NCS. Obejmuje ona produkty NCS Index, NCS Atlas, NCS Block, NCS Album i NCS Box. Aktualizacje są dokonywane w celu poprawy użyteczności i trwałości narzędzi.

 

Nowe narzędzie NCS są systematycznie wprowadzane do sprzedaży i aktualizowane na naszej stronie: https://wzorniki.eu/wzorniki-ncs

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl