Profesjonalny monitor 4K UHD
Monitor BENQ SW320 + X-Rite i1Display PRO
Monitor BENQ SW320 + X-Rite i1Display PRO
6 864,00 zł 6 699,00 zł
szt.
Aktualnie w promocji
Monitor BENQ SW320 + X-Rite i1Display PRO
Monitor BENQ SW320 + X-Rite i1Display PRO
6 864,00 zł 6 699,00 zł
szt.
Producenci

Papiery fotograficzne Ilford

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Monitor EIZO ColorEdge CG247X + ColorNavigator + Kaptur

Dostępność: w magazynie dostawcy
Wysyłka w: 24 - 48 godzin
Cena: 6 945,00 zł 6945.00
ilość szt.
Zyskujesz 6 pkt [?]
Producent: EIZO
Kod produktu: UMLEICG247X

Opis

Główne funkcje

 • rozdzielczość naturalna 1920 × 1200
 • 99% gamutu Adobe RGB
 • oprogramowanie ColorNavigator
 • wbudowany czujnik do kalibracji
 • w komplecie osłona Eizo CH7
 • certyfikat kalibracji i weryfikacji równomierności podświetlenia
 • współczynnik kontrastu 1500:1
 • jasność 400 cd/m2
 • Złącza DVI-D, DisplayPort i HDMI
 • w zestawie kable DVI, Mini DisplayPort i USB
 • 5 lat gwarancji - ROZSZERZONA GWARANCJA EIZO Exclusive Service.

 

Opis Monitor EIZO ColorEdge CG247X:

CG247X to najnowszej generacji 24″ monitor o rozdzielczości 1920 x 1200 (16:10), z wbudowanym kalibratorem i możliwością precyzyjnej sprzętowej kalibracji za pomocą dołączonego oprogramowania ColorNavigator. Monitor dedykowany jest do najbardziej zaawansowanych prac edycyjnych o najwierniejszym odwzorowaniu barw.

Wbudowany sensor do kalibracji - Zautomatyzuj kalibrację, korzystając z wbudowanego w przednią część obudowy ColorEdge CG247X specjalnego czujnika. Czujnik wysuwa się tylko wtedy, gdy wykonywana jest kalibracja. Wbudowany kalibrator eliminuje konieczność korzystania z zewnętrznego urządzenia, co więcej, pracuje również w trybie portretowym.

cg247 wbudowany kalibrator
 
Terminarz - Korzystając albo z menu OSD, albo dołączanego w zestawie oprogramowania ColorNavigator możliwe jest przygotowanie terminarza tak, aby monitor kalibrował się o określonych godzinach. Nawet, jeśli monitor jest wyłączony lub nie jest podłączony do komputera, kalibracja zostanie przeprowadzona według ustalonego harmonogramu.

Wykorzystanie czujników zewnętrznych - ColorEdge CG247X można skalibrować również za pomocą czujnika zewnętrznego. Jeśli to konieczne, wbudowany kalibrator będzie dokonywał automatycznej kalibracji do tych parametrów. Jest to wygodne zwłaszcza, gdy monitor jest wykorzystywany w środowisku, w którym pracują inne monitory i jedno urządzenie pomiarowe musi być używane jako standardowe do kalibracji.
 
Odwzorowanie 99% przestrzeni barw Adobe RGB - ColorEdge CG247X ma wyjątkowo szeroki gamut kolorów i wiernie odtwarza aż 98% przestrzeni DCI-P3, stosowanej w kinematografii cyfrowej. Oferuje także predefiniowane tryby EBU, Rec. 709, SMPTE-C, DCI, sRGB i Adobe RGB, dzięki którym użytkownik zawsze ma pewność, że pracuje w odpowiedniej przestrzeni kolorów. Znajdujący się z przodu monitora przycisk umożliwia wygodne przełączanie się między wszystkimi dostępnymi trybami. Z kolei wbudowany czujnik kalibracji pozwala wyregulować i utrzymać na stałym poziomie ustawienia jasności dla każdego trybu z osobna.

colorgamut
Zaawansowana funkcjonalność - Kontrola równomierności podświetlenia oraz koloru na całej powierzchni matrycy (DUE). Uzyskanie równomiernego podświetlenia oraz jednorodnego koloru na całej powierzchni matrycy było dotychczas niemal niemożliwe w monitorach LCD. Rozwiązaniem tego problemu jest kolejna wersja opracowanego przez inżynierów EIZO układu ASIC (Application Specific Integrated Circuit) dokonująca w czasie rzeczywistym korekt wyświetlanego obrazu tak, aby w monitorach opuszczających fabrykę w Japonii, współczynnik Delta-E opisujący nierównomierność, nie przekroczył wartości 3. Obecnie technologia DUE utrzymuje również na tym samym poziomie temperaturę barw i jasność, w sytuacjach, kiedy zmienia się temperatura otoczenia.
 
Krzywa gamma w monitorach ColorEdge CG247X jest regulowana indywidualnie w fabryce - Dokładne odwzorowanie krzywej gamma każdej z barw podstawowych jest warunkiem poprawnego wyświetlania wszystkich kolorów. Monitory EIZO z serii ColorEdge już podczas procesu produkcji mają precyzyjnie dobrane barwy składowe w całym zakresie od 0 do 255 odcienia. Dokonywane jest to poprzez pomiar wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych (Red, Green, Blue) oddzielnie, a następnie – przy wykorzystaniu zaszytej w elektronice 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT), wybór najbardziej pasujących 256 odcieni.

gamma_pl11
 
Stabilizacja obrazu w ciągu 3 minut od uruchomienia - Zazwyczaj mija 30 minut od włączenia monitora, zanim ustabilizuje się jego jasność, nasycenie kolorów i charakterystyka tonalna. EIZO ograniczyło czas nagrzewania się monitora o ponad 75%, z 30 do około 3 minut. Niezależnie, czy sprawdzasz rezultaty sesji zdjęciowej w studiu fotograficznym, czy przenosisz go w dowolne miejsce, przystąpienie do pracy zajmie tylko chwilę.

cg247x
 
Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej - Przy podłączeniu poprzez DisplayPort przez złącze sygnałowe możliwe jest dostarczanie do ColorEdge CG247 10-bitowej informacji o kolorze*. Monitor korzystając z 16-bitowej tablicy LUT, przetwarza informacje o kolorze z 16-bitową precyzją, co pozwala na uzyskanie bardziej płynnych przejść tonalnych i zmniejszenie Delta-E pomiędzy poszczególnymi punktami. To o 64 razy większa precyzja niż w przypadku 16,7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy. * Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie, obsługujące 10-bitowy sygnał.

cg247x
 
ColorNavigator 6 - Oprogramowanie EIZO ColorNavigator sprawia, że kalibracja jest łatwa i szybka. Wprowadź tylko parametry docelowe jasności, punktu bieli oraz współczynnika gamma. ColorNavigator korzysta bezpośrednio z tabeli Look-Up monitora i tworzy profil ICC w ciągu kilku minut. Najnowsza wersja oprogramowania ColorNavigator jest zawsze dostępna na stronie www.eizo.com.
 
Przewidywalne kolory na dowolnym medium - Wiedząc, że pewne treści publikowane są na wielu różnych rodzajach drukowanych i cyfrowych mediów, istotne jest posiadanie wiedzy, jak klient będzie widział kolory. Monitory ColorEdge i dostarczane w komplecie oprogramowanie ColorNavigator pozwolą Ci to sprawdzić, ponieważ zaprojektowano je zarówno z myślą o softproofingu, jak i o emulacji barw wyświetlanych na różnych urządzeniach cyfrowych. Tak więc, teraz możesz „przewidzieć”, jaki kolor będą widzieć klienci, niezależnie od tego, czy materiały zostaną wydrukowane (np. ulotki, albumy) czy zostaną wyświetlone na ekranie notebooka, tabletu, a nawet smartfona.
 
Globalne zarządzanie kolorami i kontrola jakości - Oprogramowanie ColorNavigator Network to narzędzie specjalnie dla administratorów sieci, umożliwiające precyzyjną i dokładną kontrolę parametrów wszystkich monitorów serii CG znajdujących się w obrębie jednej sieci komputerowej. Przeznaczone jest głównie dla firm zajmujących się tworzeniem materiałów wideo lub 3D, w których często kliencka wersja ColorNavigator 6 nie jest wykorzystywana. ColorNavigator Network, wykorzystuje wbudowane w monitor czujniki kalibracji lub korekcji oraz zapisuje parametry wyświetlania bezpośrednio w elektronice monitora, wobec czego użytkownik nie musi dokonywać ręcznej ich regulacji nawet jeżeli monitor zostanie podłączony do innego komputera.

ColorNavigator Network

Bogactwo złączy sygnałowych
- Monitor ma wejścia DisplayPort, HDMI i DVI-D obsługujące różne typy kart graficznych. Ponadto wejście HDMI umożliwia bezpośrednie połączenie z aparatami cyfrowymi, a dwa porty USB upstream pozwalają podłączyć dwa komputery jednocześnie, wobec czego nie trzeba ponownie podłączać kabla USB, gdy używa się oprogramowania ColorNavigator 6 na dwóch komputerach.

cg247x złącza
 
Płynne wyświetlanie obrazu wideo - Dla użytkowników zajmujących się edycją wideo czy postprodukcją istotny będzie układ overdrive, który skraca czas reakcji do 7,7 ms (szary-do-szarego) i zapewnia, że dynamiczne obrazy będą wyglądać ostro i wyraźnie, z jedynie minimalnym efektem smużenia.
 
Ergonomiczna stopka - Ergonomiczna stopka z regulacją odchylenia w płaszczyźnie poziomej i pionowej, zmianą wysokości i możliwością pracy w trybie portretowym pozwala na umieszczenie ekranu w najbardziej dogodnej pozycji.

adjustable stand cg247x
 
W zestawie kaptur - Do modeli z serii CG dołączane są kaptury zapobiegające odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Kaptur monitora CG247X różni się od swoich poprzedników tym, że zakłada się go magnetycznie, co znacznie upraszcza i przyspiesza montaż.
 
CG247x kaptur
 
 
Doskonałe odwzorowanie odcieni, również w ciemnych partiach - Z uwagi na charakterystykę podświetlenia monitorów LCD, podczas oglądania ekranu pod kątem, w słabo oświetlonym pomieszczeniu, ciemne odcienie zazwyczaj wydają się wyblakłe. Monitory CG247 utrzymują wysoki współczynnik kontrastu, nawet patrząc na monitor pod kątem.

cg247 kontrast 1500:1
 
Odtwarzanie 1080/24p - Filmy kinowe są zwykle nagrywane z szybkością 24 kl./s i wyglądają nienaturalnie podczas odtwarzania na typowych monitorach, które wyświetlają 60 kl./s. Seria monitorów CG obsługuje sygnały wideo o szybkości wyświetlania 24 kl./s, dzięki czemu edytując film, widzisz go dokładnie tak, jak powinien być oglądany.

3D Lut
 
Dokładne wyświetlanie kolorów dzięki 3D LUT - W monitorach z serii CG, wykorzystywana jest technologia 3D LUT, która indywidualnie dostosowuje kolory RGB, pobierając dane z trójwymiarowej tabeli. Korzystając z funkcji emulacji w dołączonym oprogramowaniu ColorNavigator, 3D LUT emuluje filmowy wygląd do wyświetlanego obrazu. 3D LUT poprawia również addytywne mieszanie kolorów monitora (połączenie RGB), co jest kluczowym czynnikiem w jego zdolności do wyświetlania neutralnych odcieni szarości.

 
Marker obszaru bezpiecznego - Monitory z serii CG mogą wyświetlać marker bezpiecznego obszaru, stosowny do aktualnie podłączonego urządzenia. Pozwala to na sprawdzenie, czy napisy i inne informacje tekstowe będą widoczne. Kolor znacznika może być zmieniany, aby zapewnić dobrą widoczność na każdym obrazie.

 

Specyfikacja Techniczna: (zawsze sprawdzaj specyfikację techniczną na stronie producenta)
 
Model CG247x: monitor kolor czarny
Kolor Czarny
   
Typ panelu IPS
Rozmiar 24.1" / 61 cm
Natywna rozdzielczość DisplayPort, DVI, HDMI: 1920 x 1200 (proporcje ekranu 16:10)
Rozmiar ekranu (H x V) 518,4 x 324 mm
Rozmiar pixela 0.270 x 0.270 mm
Skala szarości DisplayPort, HDMI: 1024 tony (z palety 65281 kolorów)
DVI: 256 tonów (z palety 65281 kolorów)
Paleta barw DisplayPort, HDMI: 1.07 mld
DVI: 16.77 mln
Kąty widzenia 178°, 178°
Jasność 400 cd/m2
Rekomendowana jasność 120 cd/m2 lub mniej
Kontrast 1500:1
Czas reakcji 10 ms (Gray-to-gray)
Gamut barwowy Adobe RGB: 99%, DCI-P3: 98%
   
Wejścia DVI-D 24 pin (z HDCP), DisplayPort (z HDCP), HDMI (z HDCP)
Porty USB 2 wejściowe
2 wyjściowe
Wersja USB USB 2.0
   
Zasilanie AC 100 - 120 V / 200 - 240 V, 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór prądu 60 W
Średni pobór prądu 22 W
W trybie oszczędzania energii Mniej niż 0.7 W
W trybie czuwania Mniej niż 0.7 W
Opcje zasilania Power Save (VESA DPM, DisplayPort Version 1.1a, and DVI DMPM)
   
Funkcja stabilizacji podświetlenia ekranu TAK
Tryby pracy Color Mode (Custom, Adobe RGB, sRGB, REC709, EBU, SMPTE-C, DCI, Calibration)
Układ DUE TAK
Funkcja EcoView / BrightRegulator TAK
Język Menu ekranowego English, German, French, Italian, Japanese, Simplified Chinese, Spanish, Swedish, Traditional Chinese
Inne Rozmiar ekranu (Full Screen, Enlarge, Normal), ustawienia koloru (jasność, temperatura, krzywa gamma, gamut, odcień, nasycenie, clipping, wzmocnienie, poziom czerni, niezależna regulacja 6 kolorów, reset), przedłużenie zakresu, ustawienia HDMI (redukcja szumu, wykrywanie filmu, marker bezpiecznego obszaru, rozmiar bezpiecznego obszaru, kolor obramowania), przełączanie sygnału, ustawienia menu OSD, pomijanie sygnału wejściowego, pomijanie trybu, wybór USB, informacje o sygnale, informacje o monitorze, DUE Priority, blokada klawiszy, przepustowość sygnału, kontrolka zasilania, reset wszystkich ustawień.
   
Wymiary (poziom, W x H x D) 575 x 417 - 545 x 245,5 mm
Wymiary (bez podstawy, W x H x D) 575 x 398 x 75 mm
Waga 9 kg
Waga (bez podstawy) 6,5 kg
Odchylenie 30° Up, 0° Down
Obrót 344°
Pivot 90°
Mocowanie na ścianie (VESA Standard) 100 x 100 mm
   
Temperatura pracy 0 - 35 °C
Zalecana wilgotność 20 - 80 %
Certyfikaty CUDO certified mark, TCO Certified Displays 6.0, TUV/S, TUV/Ergonomics (including ISO 9241-307 [Pixel fault class I]), TUV/GS, cTUVus, CE, c-Tick, CB, VCCI-B, FCC-B, Canadian ICES-003-B, RoHS, WEEE, GOST-R
Dołączone akcesoria Kabel zasilający, kabel sygnałowy (DVI-D - DVI-D, DisplayPort - DisplayPort), kabel USB, płyta z oprogramowaniem EIZO LCD Utility (oprogramowanie ColorNavigator, podręcznik w formacie PDF), kaptur, certyfikat regulacji, karta gwarancyjna.
Gwarancja 5 letnia gwarancja producenta realizowana przez punkt serwisowy w Polsce, szczegóły w karcie gwarancyjnej (EIZO Exclusive Service).

Producent daje gwarancję na zero martwych pikseli w modelach ColorEdge przez sześć miesięcy od daty zakupu.

Dostawa / Dodatkowe informacje

Kaptur/fartuch ochronny Tak, na wyposażeniu
Kalibracja sprzętowa Tak, dołączone oprogramowanie
Gamut barwowy Adobe RGB
Rozdzielczość naturalna ekranu 1920x1200
Gwarancja producenta 5 lat Exclusive by Alstor

Inni klienci sprawdzali również

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl